Kam do exotiky v roku 2020?

Kolumbia. Foto: Bubo

Už viete, kam vyrazíte na budúci rok? Inšpirujte sa prehľadom najzaujímavejších zájazdov, ktoré odporúčajú lovci zážitkov z BUBO. Pripravili sme pre vás prehľad top destinácií na rok 2020, s ktorým sa pozriete do každého kúta sveta.

Stovky zážitkových ciest do 195 krajín sveta! Preniknite do duše krajiny a užite si dovolenku vo veľkom štýle. A nielen užite, ale aj ochutnajte. Každá destinácia je iná a jedinečná. Môžete si namiešať vlastný dovolenkový kokteil.  

Sahara, Alžírsko. Foto: Bubo
Sahara, Alžírsko. Foto: Bubo

Chcete spojiť poznávanie s rajským relaxom? Potom vám odporúčame horúcu novinku: exotické, voňavé vanilkové ostrovy. Skombinujte čaro Seychelských ostrovov, adrenalín na Réunione a najkrajšiu pláž na ostrove Maurícius.

Alebo túžite vidieť africké safari? To najlepšie z Afriky sa vám naskytne v Kapskom meste, botswanskom Chobe a pri Viktóriiných vodopádoch.

Viktóriine vodopády. Foto: Nela Pridalková
Viktóriine vodopády. Foto: Nela Pridalková

Ak vás láka Ázia, začnite v usmievavom Thajsku.

Thajsko. Foto: Nikola Deckous
Thajsko. Foto: Nikola Deckous

Jeho návštevu spojte s Malajziou a moderným Singapurom alebo nie – s indonézskymi ostrovmi Jáva a Bali, kde sa nachádzajú najkrajšie pamiatky na južnej pologuli!

Singapur. Foto: Bubo
Singapur. Foto: Bubo

K tomu pridajte nezabudnuteľný východ slnka nad sopkou Bromo.

Sopka Bromo, Indonézia. Foto: Bubo
Sopka Bromo, Indonézia. Foto: Bubo

A čo ak by ste sa poddali všetkým svojim zmyslom v rajskej záhrade na Srí Lanke alebo zrelaxovali pri dychvyrážajúcom Ankor Wat na zájazde po Vietname a Kambodži? Nezašli by ste si pozrieť najkrajšie pamiatky sveta v Barme, Laose a Kambodži?

Kambodža. Foto: Zuzka Habeková
Kambodža. Foto: Zuzka Habeková

Veľký kontrast s Európou ponúka Japonsko alebo magická cesta do Číny spojená s Tibetom, Nepálom a Indiou cez himalájske sedlá.

Tibet. Foto: Nikol Deckous
Tibet. Foto: Nikol Deckous

Na Blízkom východe určite nevynechajte posvätný Jeruzalem či novodobý div sveta Petru v Jordánsku, kde sa tisícročia písala história ľudstva.

V Severnej Amerike je samozrejmým cieľom New York. Môžete ho spojiť s luxusným oddychom na najkrajších karibských plážach.

A – už ste boli na konci sveta? Nechajte sa zlákať najkrajšími národnými parkami Chile, útesmi Torres del Paine či ohromnou silou argentínskych ľadovcov.

Z pohody austrálskeho Sydney vás zasa vytrhnú gejzíry a fjordy Nového Zélandu. Nechce sa vám letieť tak ďaleko? Potom na vás čaká Škandinávia – mestá a kultúra jej metropol či mesačná krajina Islandu v kombinácii s ľadovým Grónskom.

Island. Foto: Bubo
Island. Foto: Bubo

Ak zabudnete na politiku, nádhera Petrohradu Petra Veľkého či sila moskovskej architektúry vám vyrazí dych. Že vy ste viac na latino než pravoslávie? Ešte vždy je čas vidieť skutočnú Kubu alebo skombinovať prehliadku najkrajších mexických pyramíd s oddychom na karibskej riviére.

Mexiko. Foto: Laura Lackovičová
Mexiko. Foto: Laura Lackovičová
Mexiko. Foto: Bubo
Mexiko. Foto: Bubo

Asi žiadne mestá sveta nie sú nabité elektrizujúcou erotickou energiou ako Buenos Aires a Rio de Janiero.

Rio, Brazília. Foto: Laura Lackovičová
Rio, Brazília. Foto: Laura Lackovičová

Spojte ich šarm a prírodné krásy s vodopádmi Iguazú a čaká vás parádna dovolenka. Prezradíme vám aj tajný tip na najbližšie roky. Je ním Kolumbia: dobrá káva, krásna príroda, stopy seriálu Narcos a malebná Cartagena. Vybrali ste si? Nechajte sa inšpirovať tým najlepším, čo rok 2020 prináša, na bubo.sk.

5 horúcich tipov na rok 2020

Kuba – absolútna dokonalosť

Pohodová kubánska vlna vás bude sprevádzať na celej ceste. Pocítite radosť zo života, keď sa vám Kuba dostane pod kožu.

Kuba. Foto: Katarína Líšková
Kuba. Foto: Katarína Líšková

Čaká na vás koloniálna Havana s podmanivou atmosférou, krásna príroda údolia Viňales, historické uličky Trinidadu, stolová hora v Baracoa, hudba a tanec v Santiago de Cuba a na záver pláže Varadera.

Patagónia, Ohňová zem

Magická cesta na koniec sveta vedie cez Santiago de Chile, jedno z najmodernejších a najbohatších miest Južnej Ameriky, ostrov Isla Magdalena so sto tisíckami tučniakov a tuleňmi a trekom k slávnym vežiam najkrajšieho národného parku Chile, Torres del Paine. Na záver si nasadíte mačky a vyberiete sa na ľadovec Perito Moreno, najjužnejšie miesto planéty.

Vanilkové ostrovy

Pláže pozemského raja tropických ostrovov sa každoročne dostávajú do TOP 10 destinácií celého sveta.

Vanilkové ostrovy. Foto: Ľuboš Fellner
Vanilkové ostrovy. Foto: Ľuboš Fellner

Azúrové more, biely piesok a vôňa vanilky. Vedeli ste, že vanilka dnes stojí viac než striebro? Spoznajte najkrajšie pláže sveta na Seycheloch, drsnú no úchvatnú prírodu na Réunione a na záver si užite tropickú lagúnu na Mauríciu.

 
Kolumbia 5K

Kolumbia patrí právom medzi najkrajšie krajiny na svete a ponúka scenérie, ktoré uspokoja každého cestovateľa.

Kolumbia. Foto: Bubo
Kolumbia. Foto: Bubo

Zelená džungľa, vysoké Andy, plantáže s lahodnou kávou alebo ochutnávka čaju z koky, fascinujúce pamiatky a pohodové karibské pobrežie. Pozriete si nielen hlavné mesto Bogotu, ale vydáte sa aj po stopách Pabla Escobara.

Najkrajšie pamiatky sveta

Barma je krajina zlata s prastarými pagodami a so starobylým mestom Bagan. Uchváti vás  exotické jazero Inle a ženy z kmeňa Pa-o, ktoré vraj pochádzajú z dračieho vajca.

Najkrajšie pamiatky. Foto: Bubo
Najkrajšie pamiatky. Foto: Bubo

Po Mekongu do srdca Zlatého trojuholníka. Dobrodružná cesta Laosom vedie do prekrásneho UNESCO mestečka Luang Prabang. A pozor finále – pri kambodžskom Angkore.

Viac na bubo.sk.

Foto: Bubo

1/1
Zavrieť reklamu