Krásny balkón ako z magazínu. Čo by na ňom nemalo chýbať?

10. júna 2024
letný balkón, mobelix

Potrebuje váš balkón nával letnej atmosféry? Zariaďte si ho podľa najnovších trendov a neoľutujete. V článku sa dozviete, čo je jeho povinnou výbavou, a ako si ho dokonale zútulniť.

Koľkokrát ste si pri prezeraní časopisov o bývaní povedali, že v tomto priestore by som aj ja chcel žiť? Doslova ako vystrihnutý z titulnej strany. Aktuálna škála nábytku, doplnkov, textílií a dekorácií je tak široká, že nebudete mať žiadny problém vytvoriť si balkón či terasu svojich snov.

V portfóliu sú rôzne štýly, materiály, ale aj farebné prevedenia. Či už niekto preferuje vidiecku romantiku, čistý minimalizmus alebo obľúbené éterické boho, nemusíte sa báť, pretože každý si nájde to svoje. Poďte sa s nami inšpirovať a zariaďte si s nami balkón ako z magazínu.

letný balkón, mobelix

Dostatočný komfort

Základom pohodlného balkóna je komfortné sedenie, ktoré si viete prispôsobiť vášmu vkusu. Je len na vás, či siahnete po rohovej sedacej súprave, pohovke z paliet, relaxačnom alebo závesnom kresle či hojdacej sieti. V zásade sa sedenie prispôsobuje aktivitám, ktoré na danom mieste plánujete robiť. Následne sa vyberá štýl, ktorý preferujete. Môžete ladne prepojiť interiér s vonkajším priestorom, ale pokojne ísť aj do niečoho iného a vytvoriť kontrast vnútrajška s exteriérom.

letný balkón, mobelix

Pohoda ako na obláčiku

Snívate o tom, že keď sa uložíte do kresla alebo hojdacej siete, budete sa cítiť naozaj ako na obláčiku? V tomto prípade sa ľahko môže sen stať skutočnosťou. Postačí vám k tomu kôpka textílií, ako dekoračné a sedacie vankúše, a samozrejme deky, ktoré vám v momente poslúžia, keď sa večer ochladí. Nemusíte ich špeciálne dekorovať. Stačí, ak ich uložíte tak, aby ste sa cítili čo najpohodlnejšie.

letný balkón, mobelix

Pozitívna nálada

Chvíle, ktoré trávite na balkóne sú rôznorodé. Môže to byť oddych po ťažkom dni po práci, kedy sa cítite vyhorene, oslavujete narodeniny svojej najlepšej priateľky, čítate si knihu po nedeľnom obete alebo meditujete pri východe slnka. Nech už je to akokoľvek, balkón by ste mali zariadiť drobnosťami, ktoré ho ešte viac zútulnia a vždy, keď sa tam usadíte, pocítite vnútorný pokoj. V tom vám pomôžu doplnky a dekorácie, ako sošky, vázy, svetelné reťaze, lampáše, svietniky alebo sviečky v skle a keramike. Máte naozaj veľké množstvo variant. Pokojne sa  s tým pri zariaďovaní hrajte.

letný balkón, mobelix

Už viete, ako si vytvoriť dokonalý priestor ako z hlavnej stránky magazínu? Postup je naozaj ľahký a zvládne to každý, aj keď nemáte zručnosti v oblasti interiérového dizajnu. Smelo do toho!


Text a foto: Möbelix

1/1
Zavrieť reklamu