Ktoré mestá sveta majú najkrajšiu panorámu?

24. júna 2024
Singapur, Marina Bay Sands, cestovanie s BUBO

Panorámy moderných miest patria k nezabudnuteľným zážitkom na celý život. Pozreli sme sa na mestá sveta, kde si urobíte najkrajšie panoramatické zábery.

Svetové mestá plné mrakodrapov sú pre milovníkov cestovania a modernej architektúry láskou na prvý pohľad.

Panama City

Hlavné mesto Panamy založili belosi pred 500 rokmi ako prvé pri Tichom oceáne. Uprostred džungle vyrástol gigant, ktorý má viac mrakodrapov ako Peking, Istanbul či Miami. Celkovo až 67. Dominuje im JW Marriott Panama s výškou 284 m. Nasledujú Vitri Tower (275 m) a Ocean Two (273 m). Panama City je veľkým cestovateľským prekvapením a počas dovolenky v Paname vás presvedčí, že právom patrí medzi najkrajšie americké mestá.

Panama, cestovanie s BUBO
JW Marriott je najvyššou budovou prekvapivo modernej Panamy. FOTO: Katarína Líšková, BUBO.

Taipei

Hlavné mesto Taiwanu je tradičná metropola s množstvom trhov, lacného street foodu, ktorý dokonca dostáva michelinské hviezdičky. Ide však aj o veľmi moderné mesto s nádhernou panorámou, ktorej dominuje Taipei 101. Až 508 metrov vysoká budova bola kedysi najvyššou na svete. Architekti sa pri nej inšpirovali bambusom, ktorý je znakom odolnosti, elegancie a sily. Počas zájazdu na Taiwan absolvujte okrem vyhliadok z mrakodrapu aj výstup na Sloniu horu Xiangshan, odkiaľ si panorámu Taipei vychutnáte najlepšie.

Taiwan, cestovanie s BUBO
Výhľady z najvyššej budovy Taiwanu si zamilujete. FOTO: Nikola Deckous, BUBO.
Taipei 101, cestovanie s BUBO
Taipei 101 bývala kedysi najvyššou budovou sveta. FOTO: Ivana Žibritová, BUBO.

Toronto

Kanadské Toronto má geniálnu polohu na jazere Ontário. Nie nadarmo vznikol jeho názov z indiánskeho Tkaronto – „Tam, kde stromy rastú na vode“. Svojou panorámou sa rado hrdí a tunajšie mrakodrapy sa odrážajú v priezračnom jazere, čo pridáva mestu na kráse. Jeho symbolom je CN Tower už desaťročia symbolom mesta. Rovnako tak je najvyššou vežou (nie budovou) západnej pologule s výškou 553,3 metrov. Pokiaľ cestujete do Kanady, vyvezte sa hore rýchlovýťahom a ulovte zážitok v podobe výhľadov na Toronto.

Tokio

Najväčšie megamesto sveta skrátka musíte vidieť panoramaticky. Má 173 mrakodrapov a dokonale ich uvidíte z 332,5 m vysokej Tokyo Tower. Tá „nenápadne“ pripomína Eiffelovu vežu a ponúka top výhľady z každého poschodia. Ešte lepším tipom je však Tokyo Sky Tree, doslova Nebeský strom. V časti Sumida sa nachádza táto telekomunikačná veža s rozhľadňou vysoká 634 metrov. Ide o najvyšší objekt svojho druhu na svete. A je príjemným spestrením dovoleniek v Japonsku.

Tokio, japonsko, cestovanie s BUBO
Najvyšší strom v Tokiu je Nebeský. FOTO: Martin Šimko, BUBO.

Singapur

Singapurská panoráma je krajšia ako tokijská, hoci má „len“ 117 mrakodrapov. Hotel Marina Bay Sands so svojím nekonečným bazénom, futuristické záhrady Gardens by the Bay, supermoderná botanická záhrada… Singapur disponuje mnohými modernými krásami. Úžasné výhľady si vychutnáte nielen zo spomenutého bazéna, ale aj z pešej trasy Bay East Garden. Dovolenku v Singapure si určite užijete.

Singapur, Marina Bay Sands, cestovanie s BUBO
Panoráma Singapuru z bazéna na vrchu Marina Bay Sands. FOTO: Ľuboš Fellner, BUBO.

New York

Ťažko povedať či je panoráma New Yorku krajšia z Brooklynu, či z New Jersey, či z lode, ktorou sa plavíte po rieke Hudson. Geniálny pohľad na panorámu mrakodrapov je aj z Central Parku, Empire State Building, Rockefeller Center či spomedzi „nováčikov“ v New Yorku vyhrávajú Summit One Vanderbilt a One World Observatory. Počas dovolenky v USA sa v New Yorku nebudete vedieť nabažiť výhľadov na mesto.

New York, Manhattan, cestovanie s BUBO
Manhattan je nádherný z každej vyhliadky. FOTO: Dominika Szalmová, BUBO.

Hongkong

Toto mesto na juhu Číny má tú vôbec najkrajšiu panorámu sveta s najviac mrakodrapmi – 554. Impozantný výhľad na ne sa naskytne z vrchu Victoria Peak. Hongkong má mnohé naj. Budova ICC, kde má sídlo aj hotel Ritz Carlton, je najvyšším hotelom sveta s najvyššie položeným barom na planéte. Mrakodrapy sa tu stavajú podľa Feng Šuej a akosi je to cítiť. Zájazd do Hongkongu vám zmení pohľad na svet. Doslova.

Hongkong, cestovanie s BUBO
Pohľad na Hongkong z Victoria Peak je na nezaplatenie. FOTO: Marek Kovár, BUBO.

Vyberte sa za najvyššími budovami sveta a spoznajte ešte viac Najkrajších panorám miest. Pokiaľ ich chcete vidieť, kliknite na web bubo.sk.


Text: Viktor Háber / BUBO
Foto: Marek Kovár, Martin Šimko, Ivana Žibritová, Nikola Deckous, Dominika Szalmová, Ľuboš Fellner, Katarína Líšková / BUBO

1/1
Zavrieť reklamu