Zima v termálnom raji

25. decembra 2023
Žena v Saune

Popularita dovolenkovania na Slovensku rastie a možností, kde počas zimy aktívne tráviť voľný čas, je dostatok aj v Nitrianskom kraji. Práve tu sa nachádza unikátny termálny raj. Ale pozor, nenájdete ho len na jednom mieste.

Termálny raj Nitrianskeho kraja sa rozprestiera vo všetkých jeho častiach. Výnimočný je hneď z niekoľko dôvodov. Prvým je počet slnečných dní, ktorých je v tejto oblasti Slovenska počas roka najviac. Bohatstvo termálnych prameňov má blahodarné účinky na celý organizmus a tunajšie termálne kúpaliská a akvaparky s vodami bohatými na minerálne a ďalšie stopové prvky zostávajú prístupné aj počas zimy.

Termálny raj je jednotné pomenovanie pre zoskupenie vodných parkov a kúpalísk, ktoré vzišlo z iniciatívy Krajskej organizácie cestovného ruchu Nitriansky kraj. Túto zimnú sezónu bude relax v termálnych vodách ešte o čosi atraktívnejší vďaka spolupráci Krajskej organizácie cestovného ruchu Nitriansky kraj s miestnymi kúpaliskami a akvaparkmi.

Kúpanie pod holým nebom

Kúpanie v zime pod holým nebom môže priniesť nezabudnuteľný zážitok. Mrznúť však rozhodne nebudete, pretože v rámci termálneho raja zostáva otvorených 6 wellness zariadení a kúpalísk s termálnymi alebo vyhrievanými bazénmi.

Od kúpania vás tak nemusí odradiť ani prípadná snehová pokrývka. Namierte si to na Termálne kúpalisko Podhájska, do Thermal Parku Nitrava, až celkom k hraniciam do Vadaš Thermal Resortu v Štúrove, či na Termálne kúpalisko v Komárne.

Príjemné chvíle si užijete aj v Thermál Nesvady, i vo Wellness Hoteli Patince****. Všetky tieto kúpaliská a rezorty si na túto sezónu pripravili niekoľko noviniek. Seniori sa z účinkovej tunajšej termálnej vody budú môcť tešiť o čosi dlhšie vďaka výhodnejším pobytom vo Wellness Hoteli Patince****.

Vadaš Thermal Resort má vo svojej ponuke výhodné wellness pobytové balíčky šité na mieru pre páry, rodiny, seniorov, dokonca aj pre milovníkov rybolovu.

Akvapas plný zliav
Do Nitrianskeho termálneho raja bude možné prvýkrát v tejto zimnej sezóne zavítať za zvýhodnené ceny vďaka pripravovanej mobilnej aplikácii Quappka, ktorej spustenie je naplánované do konca roka 2023. Stačí si ju zdarma stiahnuť na Google Play alebo App Store. Všetci registrovaní užívatelia tohto pripravovaného mobilného akvapasu budú mať každé dva týždne k dispozícii nové zľavové poukážky. Tie si potom stačí jednoducho aktivovať a uplatniť v niektorom zo zariadení. Registrovaní užívatelia navyše získajú aj uvítací bonus, ktorý sa dá jednorazovo využiť v každom zo zapojených kúpalísk. Viac tipov pre návštevníkov termálneho raja nájdete na termalnyraj.sk.

Aquapark v Podhájskej

Špeciality termálneho raja

Noviniek je túto zimnú sezónu v termálnom raji omnoho viac. Wellness centrum Termálneho kúpaliska Podhájska má celoročnú prevádzku a unikátne zloženie termálnej vody. A navyše, túto zimu si môžete uplatniť vstup do všetkých častí areálu – wellness centra, kúpaliska a relaxačného centra – za jednotnú cenu.

Vonkajšie termálne bazény sú otvorené každý deň, môžete si v nich zaplávať od novembra až do marca. Podobne je na tom Thermal Park Nitrava v Poľnom Kesove, kde je celoročne k dispozícii až 6 vonkajších a vnútorných bazénov. Celú zimu je tiež otvorený saunový svet. Zima vám určite nebude, aj počas chladných decembrových dní dosahuje termálna voda v bazénoch až 38 °C.

Súčasťou Nitrianskeho termálneho raja je aj obľúbený Wellness Hotel Patince****, ktorý láka návštevníkov z celého Slovenska. Uvoľníte sa pri plávaní v bazénoch s termálnou vodou, ale aj pri masážnych procedúrach a tvárových či telových terapiách, ktoré určite spestria nejednu dámsku jazdu.

Ak ešte nemáte plán, ako využiť chladné zimné očasie, aktuálne možnosti Nitrianskeho termálneho raja si zamilujete aj počas zimy. Zimná sezóna tu trvá až do konca marca 2024. To je dostatok času na to, aby ste Nitriansky termálny raj pochodili krížom-krážom, aj na to, aby ste si ho stihli zamilovať.

Sauna v Patinciach

Viac informácií o aktivitách v Nitrianskom kraji sa dozviete na tejto webovej stránke.


Ministerstvo dopravy SR
Krížom krážom Nitrianskym krajom

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy SR.


Text: RELAX
Foto: OOCR Nitriansky kraj

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu