Novinky, ktoré by vám v cyklosezóne 2021 nemali chýbať

23. februára 2021

V zime je počasie na bicyklovanie skutočne len pre tých odvážnejších. Ak si netrúfate poriadne dupnúť do pedálov, môžete sa aspoň zamyslieť nad tým, čo vám vo vašej výbave ešte chýba alebo čo potrebujete vymeniť.

Niekedy sú to maličkosti, ktoré spravia jazdu ešte lepšou. Profíci z SKprofibike.sk presne vedia, čo nemôže žiadnemu cyklistovi v tejto sezóne chýbať a tak pre vás naskladnili novinky, pri ktorých vaše srdce zaplesá.

Prilba nielen pre tvrdohlavých

Prilba je neodmysliteľnou súčasťou, bez kvalitnej helmy sa na cestu radšej ani nevyrazte a zostaňte doma v bezpečí (aj keď to počúvate momentálne asi príliš často). Každopádne prilba má byť v prvom rade funkčná a  pohodlná.

Cyklistická prilba BBB BHE- 59 SHORE je vhodná predovšetkým pre všetkých vyznávačov MTB. Má nastaviteľný šilt, ktorý umožňuje výškové nastavenie a umiestnenie cyklistických okuliarov pod šiltom, čo preferujú hlavne enduro jazdci.  S novým nastavovacím systémom Omicron si nastaveníte obvod a výšky pre maximálnu bezpečnosť a komfort s prstom v nose.

Čo sa týka konštrukcie, helma je vytvorená z viacerých častí vonkajšej škrupiny spojených technológiou InMolding. Viacstupňové bočné pracky, rýchloschnúce Quickdry výstelky sú samozrejmosťou.

Tretry stvorené do nevyspytateľného počasia

Aj jarné počasie dokáže stále prekvapiť. Preto by ste mali svoju cyklistickú výbavu prispôsobiť aj nevyspytateľnému počasiu, aby ste si svoju jazdu naplno a bez akýchkoľvek problémov užili. Ideálnou obuvou do takéhoto počasia môžu byť aj zimné cyklistické tretry. Do extrémnych poveternostných podmienok sú ako stvorené. Sú ľahké, pohodlné a zároveň pevné. Dvojvrstvová konštrukcia izoluje a zároveň udržiava nohy v suchu a pohodlí. Vonkajší elasticky trojvrstvový softshell je nepremokavý a priedušný zároveň. Systém BOA Fit s kompozitnou nylonovou podrážkou ponúknu spoľahlivý výkon.

Dupnite do pedálov

Bez pedálov sa jazdiť nedá. No ich výber tiež nemôžete podceňovať. Cyklistické pedále BBB BPD-62 DUALCHOICE TRAIL sú dvojfunkčné. Jedna strana SPD kompatibilná a druhá protišmyková strana je vhodná pre obuv s hladkou podrážkou. Pre extra priľnavosť majú veľkú styčnú plochu s hrotmi po stranách.

Tieto pedále však majú viacero výhod napríklad majú odolné matné čierne hliníkové telo s CrMo oskou, sú vybavené bezúdržbovými utesnenými ložiskami a sú dodávané s SPD zarážkami BBB ClickGo. Stačí už len sadnúť na bajk, dupnúť do pedálov a šup ho na výjazd.

Zabudli ste na desiatu

Posilnenie počas cyklovýletu je nesmierne dôležité. No kde ho však odložiť? Kapsičky sú malé a do vreciek na bunde či nohaviciach sa vám dobrá bageta tiež nezmestí.

Batoh Basil B-Safe Nordlicht spĺňa všetky atribúty skvelého parťáka na cesty. Má kapacitu 13 litrov a patrí medzi pozoruhodné produkty s niekoľkými skvelými inováciami. Skryté priehradky, skrytý zips – zlodej sa do nej len tak jednoducho nedostane. A tak si môžete zobrať bezpečne so sebou napríklad iPad, ktorý má v batohu svoj vlastný vyhradený priestor či dokonca fotoaparát, ak si počas  prestávky budete chcieť odfotiť krásy prírody.

Zmestí sa doň nabíjačka na elektrobajky a rôzne malé doplnky. Na ramennom popruhu je skryté miesto na kartu, či doklady. Batoh obsahuje nepremokavý návlek na ochranu vašich vecí a aby ste sa cítili ešte bezpečnejšie, je vybavený LED osvetlením.

Aj vy sa už neviete dočkať jarných výjazdov? S týmito vychytávkami si svoju jazdu a novú sezónu jednoznačne užijete naplno!

Foto: prilba – bbbcycling.com; Tretry – bike4all.be; Pedále – bbbcycling.com; Video – basil.com

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu