5 tipov, ako si vybrať cyklotašku

7. augusta 2018
Cestovná cyklotaška Castelli gear duffle

Či už ste cyklista telom aj dušou alebo len víkendový nadšenec, potrebujete sa niekam pobaliť. Poradíme vám ako si vybrať správny typ tašky, tak aby bola pre vás ako ušitá. Vyhnete sa tak noseniu zbytočne veľkej alebo nefunkčnej tašky.

1 Taška na plece

Tento typ tašky je vhodný najmä pre mestských cyklistov. Ak si potrebujete zbaliť dokumenty do práce alebo váš obed je tento typ tašky vhodnou voľbou. Myslite však na dĺžku trate, pretože taška na plece nie je vhodná na dlhší výlet do prírody. Časom by vám mohla začať prekážať a odviesť vašu pozornosť od bezpečnej jazdy.

Cyklotaška BBB messenger bag
Cyklotaška BBB messenger bag

2 Cestovná taška

Ak plánujete na bicykli dlhší výlet padne vám vhod cestovná taška. Sú objemnejšie ako ruksaky a nezaťažia vám chrbát uprostred horúčav. Cestovná taška s tvrdeným dnom zabezpečí lepšiu stabilitu pri prichytení o bicykel.

Niektoré značky ponúkajú tašky s odvetranými vonkajšími vreckami na topánky či špinavé oblečenie. Dnes sú už cestovné tašky pre cyklistov vodeodolné a sú skvelou variantou na cesty.

Cestovná cyklotaška Castelli gear duffle
Cestovná cyklotaška Castelli gear duffle

3 Kompaktný ruksak s rezervoárom

Kompaktné ruksaky sú väčšinou menej objemné, ale úplne splnia očakávania aj náročných cyklistov. Sú vybavené hydratačnými vakmi s rôznymi objemni a hadičkou. Perfektne doň skryjete bundu na večer alebo reflexnú vestu. Sú ľahké a naozaj kompaktné!

Cykloruksak BBB trailpacker
Cykloruksak BBB trailpacker

4 Ergonomický ruksak

Počas letných horúčav tento typ ruksaku plne oceníte. Vystužením chrbtovej časti poskytuje komfort a odvetranie chrbtovej časti. Je dobré ak je vybavený bočnými vreckami ku ktorým je ľahký prístup. Sú už objemnejšie ako tie kompaktné, takže sa doň zmestí oveľa viac vecí. Ergonomický vak pri jazde perfektne sadne takže ho ocenia aj tí najnáročnejší.

Cykloruksak BBB trailpacker
Cykloruksak BBB trailpacker

5 Vodotesný vak

Väčšina ruksakov obsahuje pršiplášť, ktorý je počas dažďa nutné navliecť. Pri vodotesnom vaku to už nie je potrebné. Pri ceste v daždi preto nebudete musieť zastavovať a obávať sa o obsah vaku. Niektorí výrobcovia ponúkajú celý sortiment vodotesných ruksakov, tašiek, kufrov a podobne.

„Cyklotašku si vyberajte v predajni s cyklodoplnkami. Predavači vám poradia pri výbere a tašku si môžete aj sami vyskúšať. Je potrebné aby vám sadla a neobmedzovala vás pri pohybe. Pre rekreačných cyklistov určite odporúčam ruksak s rezervoárom na vodu, ktorý im zabezpečí pitný režim a ponúka aj miesto pre pár nevyhnutností.“ odporúča Pavol Krnáč, dlhoročný predajca bicyklov a cyklistických doplnkov a majiteľ Sk-Profi Bike.

Vodotesný a všestranný vak na bicykel Basil Miles daypack
Vodotesný a všestranný vak na bicykel Basil Miles daypack

Veríme, že sme vám našim článkom pomohli vybrať si tú najvhodnejšiu cyklotašku. Niekedy je chaotické zorientovať sa v e-shopoch a nájsť daný produkt. Preto dúfame, že sme vám ušetrili čas!

Vaše reakcie
Najnovšie vydanie

RELAX 3/2019

Objednať
Relax na Facebooku