4 nápady pre šik kúpeľňu

6. júna 2023
Kupelna, Mobelix

Zariaďujete kúpeľňu a hľadáte inšpiráciu? Alebo len premýšľate, ako existujúce vybavenie tejto miestnosti oživiť? Tak či tak, máme pre vás hneď niekoľko nápadov v duchu aktuálnych trendov.

Kúpeľňa už dávno nie je strohou miestnosťou s výhradne praktickou funkciou. Preto si pri jej plánovaní určite lámete hlavu, aké riešenie aj jednotlivé prvky zvoliť, aby ste „nešliapli vedľa“. Možno vás oslovia nasledujúce trendy, ktoré sme si pre vás pripravili. Inšpirujte sa.

Kúpeľňa en suite

To, že sú v kurze otvorené vzdušné interiéry, asi nie je žiadna novinka. Väčšina z vás určite vie, že dnes sa obývačka spája s kuchyňou a jedálňou. Ale čo tak kúpeľňa en suite? Ide o kúpeľňu, ktorá je súčasťou inej miestnosti – najčastejšie spálne – a väčšinou je oddelená iba čiastočnou priečkou.

Kupelna, Mobelix

Toto riešenie je samozrejme vhodné skôr tam, kde bude samostatné WC a najlepšie ešte jedna kúpeľňa pre hostí či deti, napríklad v chodbe. Pokiaľ si ju môžete dovoliť, získate nevšedné a dizajnové riešenie.

V súlade s prírodou

Prírodné materiály teraz vládnu v interiéri aj exteriéri, tak prečo nie v kúpeľni? Do tejto miestnosti sa hodí najmä nábytok z akáciového dreva, ale napríklad aj z bambusu.

Kupelna, Mobelix

Pokiaľ si netrúfate hneď na nábytok, môžete zvoliť aspoň detaily, ako je zrkadlo s dreveným rámom, kôš na bielizeň, stolička alebo rohož. A ak pridáte k príjemným materiálom ešte oblé tvary, získate teraz veľmi populárny interiérový štýl „cocooning“, ktorý pôsobí útulne a harmonicky.

Netradičná čierno modrá

Čierna je elegantná a nadčasová farba, ktorá interiéru dodáva ľahko industriálny nádych. Nemusíte mať hneď čierny nábytok alebo batérie, predsa len vodný kameň rád zanecháva biele stopy. Avšak bez obáv si túto výraznú farbu môžete dopriať v podobe doplnkov, ako sú dávkovače mydla, rámy zrkadiel alebo kúpeľňový textil.

Kupelna,, Mobelix

Klasická je kombinácia čiernej s bielou, ale ak chcete vyskúšať niečo netradičné, stavte na modrú. Je farbou vody, do kúpeľne skvele sadne a navyše je ideálna na leto, pretože pocitovo ochladí.

Letné ladenie – nielen do kúpeľne

Čo tak oživiť strohé vybavenie kúpeľne sviežimi odtieňmi? Keď zvolíte pestré osušky s motívom palmových listov, potom získate nielen perfektné doplnky pre letnú kúpeľňu, ale máte rovno aj výbavu k vode.

Kupelna, Mobelix

Tento rok je trendy kombinácia modrej, zelenej a žltej, ktoré evokujú letné „živly“: vodu, bujnú zeleň a slnko. Nezabudnite s nimi zladiť kúpeľňové predložky, prípadne nádobky na kefky. A hneď vám bude pri rannej a večernej hygiene veselšie!


Text a foto: Möbelix

1/1
Zavrieť reklamu