Kam na najlepšie traily? Do Viedne!

23. mája 2023
Trail Center Wien 

Viedeň nie je len o valčíku a Sacher torte, ale aj o skvelom bikeparku, kde pre milovníkov e-bikov tento rok na jar otvorili nový uphill flow trail. Spolu s vicemajstrom sveta v triale Stefanom Schliom sa na jeho vytýčení podieľal aj český ambasádor Bosch eBike Systems Richard Gasperotti, ktorý vám prezradí všetko, čo o bajkovaní okolo Viedne potrebujete vedieť.

Bajkovať okolo Viedne? Rozhodne áno! A prečo? Pretože Viedenský les ponúka množstvo ciest, ktoré vedú nedotknutou prírodou. Nájdete tam 1 350 km trás pre všetky úrovne cyklistiky, najmä pre rodiny. Oblasť v okolí rakúskej metropoly ponúka horským cyklistom stále väčšie a rozširujúce sa bohatstvo v podobe trailov, cyklotrás a viac ako 6 000 informačných a navádzacích značiek. Horskí cyklisti sa vo Viedenskom lese môžu tešiť na 90 km čistých singletrackov. 

Trail Center Wien 
Trail Center Wien sa nachádza zhruba 15 minút od centra rakúskej metropoly uprostred biosférickej rezervácie Wienerwald pod ochranou UNESCO.

Trail Center Wien 

Jedným z hlavných bodov regiónu je lokalita s názvom Trailové centrum Viedeň. Trail Center Wien sa nachádza zhruba 15 minút od centra rakúskej metropoly uprostred biosférickej rezervácie Wienerwald pod ochranou UNESCO. Je to jediné mestské trailcentrum v Európe. V súčasnosti má viac ako 10 trailov od úplne ľahkých pre deti a začiatočníkov až po napríklad expert skákaciu lajnu Kenda Airline.

Na základni nájdete pumptrackovú dráhu, skill centrum a veľmi príjemné bistro s požičovňou bicyklov, elektrobicyklov a servisom. V sezóne tam prevádzkujú autá s vlekom, ktoré vás aj bike vyvezú až na vrchol. Pre tých, ktorí chcú šliapať, je úplne nový výjazdový uphill flow trail navrhnutý a postavený s podporou výrobcu pohonu elektrických kolies Bosch eBike Systems. 

Trail Center Wien 
Uphill Flow Sections sú rôzne úseky s náročnými prekážkami a veľkolepými pasážami pre ešte väčšiu zábavu pri jazde na e-biku.

Potešenie aj pre e-bikerov 

Jazdci Bosch Stefan Schlie a Richard Gasperotti sa stretli vlani na jeseň a rozšírili trail tak, aby priniesol potešenie najmä používateľom e-bikov. Práce prebiehali celú zimu a slávnostné otvorenie bolo 20. apríla 2023. Chodník do kopca teraz okrem plynulého a pohodlného základného variantu ponúka sedem takzvaných Uphill Flow Sections. Ide o rôzne úseky s náročnými prekážkami a veľkolepými pasážami pre ešte väčšiu zábavu pri jazde na e-biku.

Ku každému z technických úsekov je k dispozícii video, ktoré si záujemcovia spustia, keď si na informačnej tabuli naskenujú QR kód. Stefan Schlie v každom videu zábavnou formou vysvetľuje, na čo si dať pri prekonávaní technických pasáží pozor. Ak práve premýšľate, kam sa vydať so svojím e-bikom, lepšie miesto vám už dnes nikto neporadí. 


Foto: Miloš Štáfek, Christoph Bayer 

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu