4 tipy, ako si zariadiť trendy obývačku

16. januára 2023
Žena sedí na gauči v obývačke, Möbelix.

Zariaďujete alebo prerábate obývaciu izbu a neviete, aké vybavenie zo širokej ponuky na trhu zvoliť? Inšpirujte sa nasledujúcim prehľadom štýlov podľa toho, akú máte povahu.

Pokiaľ budete pri ladení svojej obývačky vychádzať zo svojej osobnosti a povahových čŕt, je výrazne menšie riziko, že sa vám táto izba čoskoro zunuje, alebo že vám nebude vyhovovať. Aké štýly máme na mysli?

Škandinávsky – pre vyznávačov praktickosti a útulnosti

Pokiaľ máte radi jednoduchšie, moderné, ale stále útulné interiéry, tento štýl je pre vás pravý. Nebudete otrokmi upratovania, ale zároveň si budete môcť stále užívať kúzlo harmonicky zariadeného domova. Pohovku oživí niekoľko mäkkých pohodlných vankúšikov a vhodne doplní hebký hrejivý pléd. Na stene môžete vytvoriť zaujímavú kompozíciu z obrazov, plagátov, nápisov alebo rodinných fotografií. Zaveste ich v jednoduchých drevených rámoch v bielom, čiernom alebo prírodnom prevedení.

Obývačka, Möbelix.
Zaveste obrazy na stenu v jednoduchých drevených rámoch v bielom, čiernom alebo prírodnom prevedení. Foto: Möbelix.

Minimalisticky – pre milovníkov jednoduchosti a poriadku

Neznášate tráviť hodiny utieraním prachu alebo ste alergický pri pohľade na neporiadok? Minimalizmus je pre vás ako stvorený. Vyznačuje sa precíznym prevedením, výnimočným dizajnom a minimom doplnkov či dekorácií. Je náročnejší na plánovanie, ale o to komfortnejší v rámci bývania. Zvoľte pohodlnú kvalitnú pohovku, konferenčný stolík s neprehliadnuteľným dizajnom, zladené osvetlenie a luxusnú vázu či pár umeleckých diel na stenu. Viac nie je potrebné.

Pohľad na obývačku, Möbelix.
Minimalizmus je náročnejší na plánovanie, ale o to komfortnejší v rámci bývania. Foto: Möbelix.

Boho – pre zasnené a túlavé duše

Tajomstvo tohto štýlu tkvie v prírodných doplnkoch a textíliách. Ak milujete koberce, huňaté vankúše, deky so strapcami a tienidlá z bambusu či ratanu, ste doma. V tomto štýle sa toleruje trocha chaosu i neusporiadanosti, preto kričí „vitaj“ na každého, kto si na striktný poriadok úplne nepotrpí.

Obývačka, Möbelix.
Boho štýl toleruje trocha chaosu i neusporiadanosti, preto kričí „vitaj“ na každého, kto si na striktný poriadok úplne nepotrpí. Foto: Möbelix.

Textílie bez obáv vrstvite, moderný nábytok z masívu skombinujte so starými kúskami po babičke a miestnosť dozdobte izbovými rastlinami v kvetináčoch z juty alebo morskej trávy, terakotovými vázami a makramé  dekoráciami.

Glamour – pre obdivovateľov noblesy a elegancie

Patríte medzi tých, ktorí za každých okolností vyzerajú ako zo škatuľky? Máte radi spoločenské udalosti, lesk a honosné materiály, ako je zamat alebo mramor? Potom jednoznačne patríte do glamour klubu.

Glamour obývačka, Möbelix.
Výhodou glamour štýlu je, že je ozdobný aj nadčasový zároveň. Foto: Möbelix.

Výhodou tohto štýlu je, že je ozdobný aj nadčasový zároveň. Zažiarite s ním v akejkoľvek dobe a bude zakaždým reprezentatívny. Môžete ho zvoliť v neutrálne ladených odtieňoch, ale aj plných exkluzívnych farbách, ako je smaragdovo zelená, tmavo modrá, éterická vínová alebo šik ružová.


Text a foto: Möbelix

1/1
Zavrieť reklamu