Ako na poriadok v kúpeľni? Prakticky aj štýlovo!

17. júna 2024
kúpeľňa mobelix

Keďže kúpeľňa je miestnosť, kde zväčša chýbajú centimetre navyše, o to viac je dôležité venovať pozornosť úložným priestorom. INšpirujte sa nasledujúcimi tipmi pre novú, ale aj vašu aktuálnu kúpeľňu.

V prvom rade je nevyhnutné prispôsobiť úložné priestory v kúpeľni tomu, čo v tejto miestnosti skladujete. Pre niekoho je to iba miesto relaxu a očisty, kde potrebujú mať svoje miesto uteráky a kozmetické prípravky. Inde však plní kúpeľňa aj úlohu upratovacej a technickej miestnosti – a tam sú nároky na ukladanie samozrejme vyššie.

kúpeľňa mobelix

Úložný nábytok

Prirodzene je rozdiel, či riešite úložné priestory v už zariadenej kúpeľni, alebo sa do zariaďovania ešte len púšťate. Optimálne je všetko naplánovať vopred a individuálne – tak, aby ste neskôr pri užívaní miestnosti nemuseli robiť žiadne zmeny. Najmä v menších kúpeľniach sa oplatí závesný a na výšku orientovaný nábytok. Okrem umývadlovej skrinky tak určite využite aj vysoké úložné skrine, police, prípadne nástenné zrkadlové skrinky nad umývadlom.

kúpeľňa mobelix

Náš tip: Z hľadiska prehľadnosti sú vhodnejším usporiadaním vnútorných priestorov zásuvky. Stavte na ne nielen pri umývadlovej skrinke, ale napríklad aj v spodnej časti vysokých nástenných skriniek.

Medzi úložné riešenia patria aj najrôznejšie držiaky a vešiaky na uteráky, police do sprchy a podobne. Zlaďte ich ideálne tak, že vyberiete produkty z dizajnovo ucelenej kolekcie. Pokúste sa maximalizovať plnohodnotné riešenia, aby ste v budúcnosti nemuseli siahať po ďalších doplnkových kúskoch.

kúpeľňa mobelix

Rýchla pomoc

Obľúbeným dodatočným riešením sú cenovo dostupné úložné doplnky, s ktorými zachránite situáciu, keď nemáte financie, možnosť rekonštrukcie alebo napríklad bývate v nájme. Navyše ich môžete použiť ako štýlotvorné prvky, s ktorými priestor podčiarknete a zútulnite. Reč je o úložných košoch, organizéroch, plastových boxoch alebo látkových vakoch.

kúpeľňa mobelix

Posledné menované sa najčastejšie využívajú na špinavú bielizeň, ale pokojne do nich môžete schovať aj čisté osušky a uteráky. Praktické a okamžité riešenie prinášajú aj úložné taburetky a lavice, ktoré navyše plnia ďalšiu funkciu – poslúžia na odkladanie či sedenie.

Malá rada na záver: Trendy detailom sú v súčasnosti úložné koše a boxy v boho štýle z prírodných materiálov. Voľte ich však len do dobre vetrateľných kúpeľní, inak môžu vlhnúť a chytiť pleseň.


Text a foto: Möbelix

1/1
Zavrieť reklamu