5 dôvodov, prečo sa zapojiť do Wings for Life World Run

6. apríla 2024
Wings for Life - Maroš Molnár

Wings for Life World Run sa uskutoční už 5. mája 2024. Existuje veľa skvelých dôvodov, prečo sa zúčastniť – tu je len päť z nich.

Registrácia na tento ročník Wings for Life World Run prebieha na tomto linku.

1. Je to zábava!

Spájať sa okolo dobrej veci súčasne s tisíckami ľudí na celom svete vytvára neuveriteľne pozitívnu atmosféru. Vďaka zmesi všetkých vekových kategórií, národností a dokonca aj časových pásiem – nehovoriac o vtipných kostýmoch – je ťažké predstaviť si beh s väčším počtom úsmevov na kilometer.

Wings for Life
Účastníci minuloročného App Runu v Bratislave. Foto: Filip Nagy pre Wings for Life World Run.

2. Beháš kdekoľvek chceš

Je len na tebe, ako sa rozhodneš zúčastniť. Či už to bude s tisíckami ľudí na štarte jedného z Flagship Runov (ktoré sa tentokrát budú konať vo Viedni, Zadare, Mníchove, Zugu, Poznani, Ľubľane či v Brede), v rámci lokálnej bežeckej komunity jedného z organizovaných App Runov (zatiaľ je v rámci Slovenska potvrdená Bratislava, Piešťany a Senica) alebo pobežíš sám individuálny App Run v nádhernom prostredí, kdekoľvek si vyberieš.

Pokiaľ sa chceš zúčastniť na Slovensku, nezabudni si stiahnuť appku. Tu je odkaz na Google Play a App Store.

3. Pretože je čím sa pochváliť

Ako často máš možnosť povedať, že si bol súčasťou významného celosvetového podujatia alebo najväčšieho behu na svete? Tvoje meno sa objaví v globálnej výsledkovej listine a aplikácia umožňuje jednoduché zdieľanie tvojich fotografií a videí.

Okrem zapálených bežcov, odhodlaných vozičkárov či nebežeckých nadšencov sa do World Runu pravidelne zapájajú aj známe osobnosti. Z tých slovenských sú to napríklad Jakub GrigarJana DukátováŠtefan SvitkoMaroš Molnár, Matej Sajfa Cifra, Bekim, Yaksha či Zuzana Vráblová.

Wings for Life - Zuzana Vráblová
Zuzana Vráblová počas Wings For Life World Run. Foto: Filip Nagy pre Wings for Life World Run.

4. Formát, pri ktorom nemôžeš zlyhať

Aby bol beh čo najzaujímavejší, zobrali sme klasický formát pretekov a obrátili ho hore nohami. V preklade to znamená, že nebežíš do cieľa, ale cieľová páska dobieha teba. Jej názov je Catcher Car (stíhacie auto) a na vlajkových behoch to vždy bývalo reálne vozidlo, ktoré vyštartovalo pol hodinu po začiatku podujatia a každých ďalších 30 minút o čosi zrýchľovalo, až kým nepredbehlo každého účastníka. To, koľko si zabehol, tak záležalo iba na tebe!

Ako aj po minulé ročníky, aj tentokrát auto vyrazí pol hodinku po tebe – a ak si zapneš v appke zvuk, bude ťa jeho tajomný hlas zakaždým upozorňovať, keď zvýši tempo stíhania. Pôjde teda o virtuálny Catcher Car priamo v aplikácii.

5. Robíš niečo naozaj šľachetné

Keď sa postavíš na štart behu Wings for Life World Run, postavíš sa na štart pre ostatných, pretože 100 percent zo štartovného aj ďalších darov ide priamo organizácii Wings for Life, ktorej poslaním je nájsť liek na poranenie miechy chrbtice. Okrem toho sa zabavíš, splníš si svoju aktivitu počas dňa a budeš sa cítiť v spojení s ľuďmi na celom svete. Urobíš tak niečo fantastické aj pre seba.

Najznámejším ambasádorom tejto liečby je Švajčiar David Mzee. Ten sa v roku 2019 stal prvým človekom, ktorý vďaka nadácii Wings for Life prešiel štartovou čiarou tohto podujatia „po svojich“. Vtedy to bolo 390 m, pričom o rok neskôr svoj výkon dokázal ešte prekonať o ďalších 77 m. Už len to samo o sebe je dôkazom, že to všetko má zmysel a dáva to obrovskú nádej pre množstvo ďalších, ktorí dúfajú, že by sa jedného dňa mohli opäť postaviť na nohy.

Wings for Life
Účastníci Wings For Life World Run v Bratislave. Foto: Filip Nagy pre Wings for Life World Run.

Ako hovorí Kubo Grigar, Wings for Life World Run sú preteky, na ktorých si víťaz už na štarte! Wings for Life World Run sa koná 5. mája 2024. Zaregistrovať sa môžeš na stránke Wings For Life World Run. Prípadne sleduj náš Facebook a Instagram, aby ti neušli nijaké novinky.


Text: Red Bull
Foto: Filip Nagy pre Wings for Life World Run

1/1
Zavrieť reklamu