Advent sa blíži! Inšpirujte sa 3 sviatočnými dekormi.

13. novembra 2023
Vianoce, Mobelix

Vianoce sú síce až na konci decembra, niektorí z nás slávnostne zdobia svoje domovy o niečo skôr. Pokiaľ patríte k tým, ktorí majú vianočnú náladu už prvú adventnú nedeľu, je najvyšší čas zvoliť si tohtoročnú tému svojej výzdoby.

Predvianočný čas patrí k najkrajším v roku a vyzdobený domov nám umožňuje užiť si tieto výnimočné chvíle naplno. Pokiaľ už za sebou máte podrobné predvianočné upratovanie, môžete sa pustiť do zdobenia. A aké farebné ladenie bude trendy počas tohtoročných vianočných sviatkov?

Ružové mámenie

Ak ste si v posledných rokoch obľúbili severský dizajn, potom vás najskôr zaujme ľahko netradičné, ale pôvabné poňatie Vianoc s dotykom ružovej a nevšednej čiernej. Základom je interiér vo svetlých farbách, ako je biela a šedá, s hrejivými drevenými detailmi.

Vianoce, Mobelix

Doplňte ho mäkkými a huňatými textíliami v bielej, šedej i ružovej. O útulný charakter vašej domácnosti sa postarajú mäkké kusové koberce a hebké kožušiny, no samozrejme aj dekoračné vankúše a deky. Nezabudnite ani na spálňu, dodajte jej slávnostný ráz tematickými obliečkami. V hre je predovšetkým ružová, šedá a čierna. Nebojte sa vrstviť a kombinovať jednofarebnú posteľnú bielizeň so vzorovanou. Nakoniec prichádzajú na rad dekorácie v čiernych a zlatých tónoch.

Čiernobiela elegancia

Nadčasovosť a nevšednosť, to sú dve zásadné charakteristiky tohto dekoru. Obľúbenú a nesmrteľnú kombináciu čiernej a bielej tu zjemňuje krémová či svetlo šedá. Sviatočnú náladu prinášajú zlaté detaily.

Vianoce, Mobelix

Farebnosť možno pôsobí trochu stroho, na príjemnosti jej však dodávajú bohaté textúry textilných doplnkov a materiálov, ako sú buklé, menčester, ženilka alebo plyš. Čo sa týka slávnostnej tabule, stavte na krémový obrus či behúň a čierny riad. Rozžiaria ho zlaté príbory, okraje pohárov alebo svietniky.

Vianoce, Mobelix

Červeno zelená klasika

Že vás trendy nechávajú chladnými, pretože Vianoce sú predsa len jedny? Iste, červeno zelená paleta nikdy neomrzí. Najmä, keď ju oživíte pôvabnými drevenými prvkami a akcentmi z čierneho kovu. Získate tak tradičný „look“ s moderným nádychom.

Vianoce, Mobelix

Stavte na červeno zelený textil, drevené podložky či lampáše, čierne svietniky a zlaté detaily. V spálni sa pohrajte s typickými vianočnými motívmi, ako sú hviezdy, stromčeky alebo vianoční škriatkovia. Na stromčeku nezabudnite doplniť červené, zelené a zlaté ozdoby pár čiernymi kúskami. Už cítite, ako prichádza tá nádherná vianočná nálada?


Text a foto: Möbelix

1/1
Zavrieť reklamu