Spálňové trendy pre rok 2024

12. februára 2024
Mobelix spálňa

Už ste počuli o spálňových trendoch na tento rok? Ak ešte nie, ste na správnom mieste. Zásadaný dôraz sa kladie na prírodné prvky a organické tvary, ktoré dodajú každému interiéru šmrnc. Viac sa dozviete v článku.

Spálňa je miesto, na ktoré sa po celom dni asi najviac tešíte. Mala by v nej byť príjemná pozitívna energia, ktorá vás privedie k pocitom pokoja a harmónie. Ako si ich dokážete navodiť? Práve jej zariadením a výberom jednotlivých prvkov, ktoré vytvárajú celok. Ono je to vskutku jednoduché, ale ak si neviete dať rady, vždy je výhodnejšie obrátiť sa na odborníkov. Vráťme sa však späť k trendom. Hovorí sa, že niektoré pominú, iné sa zas vracajú, či vyvíjajú a dokonca majú silu zmeniť nastavenie myslenia človeka. Ešte ste o tom nepočuli? Čítajte ďalej.

1. Inšpirácia z prírody

Veľkým hitom, ktorý sa postupne vyvíja a prenáša do vnútorného prostredia, je biofilný dizajn. Jeho úspech tkvie v prepájaní exteriéru s interiérom, čo znamená vnášať do bývania prvky inšpirované prírodou. Aké to sú? Najznámejšími sú snáď drevo, juta, ratan, z tkanín bavlna, ľan, ale aj kúsky z keramiky a kameňa. Pre biofilný dizajn sú príznačné aj organické zaoblené tvary nábytku, doplnkov aj dekorácií. Farebná paleta je plná zemitých a neutrálnych odtieňov.

Kus zelene prinášajú do interiéru živé rastliny alebo črepníkové kvety. Už si vás získal tento dizajn? Práve všetky spomínané atribúty majú príjemný a pozitívny vplyv na človeka. Priestor zariadený v biofilnom dizajne je inšpiratívny a zároveň motivuje k lepším výkonom. Dodáva prirodzenú energiu, ktorú dokážete vniesť do akejkoľvek oblasti vášho života.

Mobelix spálňa

2. Čalúnené čelo postele

Postele s vlastným čelom majú osobitý charakter. V čalúnenom prevedení pôsobia elegantne, ale zároveň pohodlne až upokojujúco. Keď sa na ne pozriete, máte chuť doslova sa do nich zvaliť a nevstať z nich. Čalúnené postele stále nevyšli z ,,módy”, práve naopak. V súčasnej ponuke nájdete množstvo prevedení, od hranatých po oválne dizajny, s výrezmi alebo hladké v rôznych farebných vzorkách. Veľkým trendom je čalúnenie z bouclé (buklé) materiálu.

Mobelix spálňa

3. Vzorované textílie

Textil v spálni nepriamo formuje vizuál a energiu danej miestnosti. Nie je to len o nábytku a správnom výbere matraca. Posteľné obliečky, deky či dekoračné vankúše môžu podčiarknuť alebo oživiť priestor. Na svoje si prídu romantici, minimalisti, ale aj vyznávači industriálu. Trendy hovoria, že vzorované textílie sú IN a to v rôznych podobách, či už organické tvary, abstraktné vzory alebo kvetinové motívy.

Mobelix spálňa

4. Textúry

Textúry zažívajú svoj veľký úspech v mnohých prevedeniach. Nájdete ich na stene v podobe tapety alebo betónovej stierky, doplnkoch, dekoráciách či rôznych druhoch textilu. Dosiahnete tak dynamiku a priestor prirodzene zmení svoju energiu. Obzvlášť, ak zvolíte spôsob vrstvenia textílií. V rámci spálne to môžete využiť na posteli, kresle alebo taburetke. 

Mobelix spálňa

Páčia sa vám spálňové trendy? Mnoho ďalších rád, zaujímavostí a tipov zo sveta bývania nájdete TU.


Text a foto: Möbelix

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu