5 top trendov pre vašu spálňu

16. októbra 2023
Zariadený byt, Mobelix

Zariaďujete novú spálňu? Alebo len premýšľate o tom, že by ste tej súčasnej dodali nový nádych? Inšpirujte sa najväčšími trendmi, ktoré aktuálne vládnu kráľovstvu snov.

Spálne predtým bývali tak trochu odkladacím priestorom, ale dnes už väčšina ľudí vie, že toto intímne miesto si vyžaduje tú najväčšiu starostlivosť. Práve preto, že je určené len vám a vašim najbližším. Spálňa by mala byť zariadená predovšetkým s ohľadom na kvalitu spánku v spojení s dizajnom. Najväčšiu pozornosť venujte výberu postele, hlavne matracom. Nezabudnite tiež na vhodné osvetlenie a zatemnenie. A aké trendy si zaslúžia vašu pozornosť?

1. Čalúnené postele

Čalúnené a boxspring postele sú najväčším hitom súčasných spální. Sú veľmi pohodlné a dodávajú priestoru punc luxusu.

Spálňa Mobelix

Obľúbený je najmä zamat, ktorý vyznávajú predovšetkým milovníci glamour štýlu, ale do popredia sa derie aj takzvané buklé. Túto tkaninu už možno poznáte z čalúnenia kresiel a taburetov alebo dekoračného textilu. Príjemná uzlíková štruktúra skrátka dobýva svet!

2. Nočné stolíky z masívu

Prírodné drevo je nadčasový materiál, ktorý starne s gráciou a časom získava na hodnote. Investícia do stolíka z masívneho dreva tak nie je nikdy stratená. Navyše sa hodí k mnohým interiérovým štýlom.

Spálňa Mobelix

Ak chcete staviť na jeden, ktorý medzi nimi vyniká, potom je to určite boho. Boho stolíky sa pýšia výraznou rustikálnou drevenou štruktúrou a špecifickými prvkami, ako sú výplety alebo vyrezávané detaily.

3. Široké retro komody

Tento kúsok by nemal chýbať v žiadnej domácnosti. Komoda nájde svoje uplatnenie nielen v spálni, ale napríklad aj v predsieni, chodbe či obývačke. Vyberte si takú, ktorá na prvý pohľad zaujme riešením čelných dvierok, či už sú to intarzie, skladané vzory, vrúbky alebo morenie.

Spálňa Mobelix

Pokiaľ ste zruční, môžete si zrenovovať vintage komodu po babičke. Opatrite ju novým náterom, úchytkami či dekoračnou fóliou.

4. Obliečky s rastlinnými motívmi

Základom útulnej spálne je vrstvenie textilu. Vrstvite jednofarebnú a vzorovanú posteľnú bielizeň, najviac trendy sú motívy inšpirované prírodou. Siahnite po rôznych odtieňoch hnedej, od tmavej cez béžovú až po krémovú, a ďalších zemitých tónoch, ako je tehlová alebo zelenošedá.

Spálňa Mobelix
Frontal Ansicht von Bett ohne Holzrahmen

5. Kusové koberce a kožušiny

Nič nedokáže zútulniť a zahriať priestor tak, ako mäkké huňaté koberce. Na výber máte z etno vzorov, pletených a tuftovaných dekorov v boho štýle, kobercov s vysokým vlasom alebo rovno chlpatých kožušín. Vzájomne ich kombinujte tak, aby sa vám ráno, keď vstanete, pohodlne došľapovalo.


Text a foto: Möbelix

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu