Ako chrániť interiér pred prehrievaním? Inšpirujte sa.

22. mája 2023
Mobelix obyvacka

Po dlhej zime sme s radosťou privítali jar. Blížia sa ale dni, kedy nám lúče prenikajúce do našich domovov už tak príjemné nebudú. Obzvlášť, čo sa týka staršej generácii, ľudí pracujúcich na home office či mamičiek na materskej “dovolenke”. Prezradíme vám, ako svoj interiér pred vysokým teplom chrániť.

Tieniaca technika je určite jeden z dobrých spôsobov. Najefektívnejšie je tienenie vonkajšie – či už predokenné žalúzie, alebo rolety – ale nie vždy je ich inštalácia možná. Našťastie je tu interiérové tienenie, ktoré urobí svoju službu a navyše je významným dekoratívnym prvkom. Môžete ho zladiť s ostatným bytovým textilom, alebo si vybrať kúsky v neutrálnych tónoch, ktoré budú ladiť s čímkoľvek. A aké sú aktuálne možnosti?

Elegantné závesy

Prvou voľbou väčšinou bývajú klasické závesy. Tie plnia rolu nočného tienenia pred umelým osvetlením z ulice, no v lete dokážu čiastočne obmedziť aj prehrievanie interiéru. Najefektívnejšie v oboch prípadoch sú zatemňovacie závesy. Jediným mínusom je, že keď sú zatiahnuté cez deň uberú veľa prirodzeného svetla. Pre letné tienenie sa tak viac hodia priesvitné závesy. Môžete zvoliť oba varianty, stačí nainštalovať dve koľajnice alebo tyče na závesy – prvé môžete zaťahovať cez noc, druhé cez deň.

Mobelix obyvacka

Moderné rolety

Možno sa to nezdá, ale kategória roliet je naozaj široká. Môžete mať klasické hladké sťahovacie pre dokonale minimalistický domov, romanticky nariasené rímske rolety sa zase hodia do zdobnejších a rustikálnych obydlí.

Mobelix obyvacka

Milovníci prírodných materiálov či japandi štýlu najskôr siahnu po dreve alebo bambuse. Tých, čo bavia moderné novinky zase potešia rolety typu “deň a noc”, s ktorými je možné regulovať množstvo svetla prechádzajúce roletou tak, že čiastočne prepúšťajú svetlo.

Mobelix spalna

Kúzlo spočíva v tom, že ich striedavo tvoria pásy priesvitnej a nepriehľadnej látky. Tie sa rôzne prekrývajú a ich umiestnenie je možné regulovať pomocou retiazky. Existuje niekoľko riešení snáď pre každý štýl bývania aj individuálne požiadavky. Ktoré sú tie pravé pre váš domov?

Mobelix kuchyna

Text a foto: Möbelix

1/1
Zavrieť reklamu