Bežci aj nebežci, pripravte sa. Prichádza charitatívny beh Wings for Life World Run!

19. februára 2023
David Mzee zo Švajčiarska oslavuje so svojím partnerom Janine Faessler počas 17. edície Wings for Life World Run - App Run vo Wetzikon, Švajčiarsko. Foto: Romina Amato pre Wings for Life World Run

Niektorí už chystajú bežecké tenisky, iní sa zas nevedia dočkať momentu, vďaka ktorému niekomu pomôžu zmeniť život. Už 7. mája 2023 charitatívne bežecké podujatie Wings for Life World Run oslávi svoje mimoriadne desiate výročie.

Bežecké podujatie sa koná každý rok s tým istým cieľom: získať peniaze na výskum liečby poranenej miechy. Do nadácie putuje celá suma získaného štartovného.

Viac informácií o podujatí nájdete na tomto odkaze.

Nie ste športový typ, no pomoc druhým vám robí radosť?

Nadácia Wings for Life, založená v roku 2004 Dietrichom Mateschitzom a Heinzom Kinigadnerom, každoročne zbiera finančné prostriedky prostredníctvom Wings for Life World Run. V jeden deň sa tak na celom svete bežci aj nebežci (áno, môžete aj kráčať alebo robiť nordic wakling), mladí aj starí, jednotlivci či tímy, dokonca aj samotní vozíčkari, spoja pre tých, ktorí bežať nemôžu.

A ako sa teší na podujatie Anita Gerhardter, generálna riaditeľka nadácie Wings for Life? „Tento beh je niečo veľmi výnimočné. Zúčastniť sa môže každý a celé štartovné venujeme na dobrú vec.“ Ešte stále váhate? Poďme ďalej!

Thomas Morgenstern počas Wings for Life World Run App Run 2020 v Spittal an der Drau, Rakúsko, 2020. Foto: Philip Platzer for Wings for Life World
Thomas Morgenstern počas Wings for Life World Run App Run 2020 v Spittal an der Drau, Rakúsko, 2020. Foto: Philip Platzer/Red Bull Content Pool.

Odpočítavajte s nami

V piatok, 27.1.2023 začalo stodňové odpočítavanie do pretekov. Samotné odpočítavanie nie je len začiatkom hlavnej prípravnej fázy pre všetkých motivovaných bežcov, ale predovšetkým štartom sprievodných inšpiratívnych kampaní a akcií. Vybraní účastníci napríklad poskytnú pohľad na svoje osobné prípravy na preteky, a to prostredníctvom sociálnych sietí Wings for Life World Run.

Beh Wings for Life.
Bežecké podujatie sa koná každý rok s tým istým cieľom: získať peniaze na výskum liečby poranenej miechy. Foto: Filip Nagy/Red Bull Content Pool.

Veľkolepá história Wings for Life

Rok čo rok  sa počas týchto unikátnych pretekov píše história na celom svete. Píše ju napríklad Nina Zarina z USA, ktorá vyhrala štyri z deviatich svetových behov. Alebo Aron Anderson zo Švédska, ktorý sa na svojom invalidnom vozíku dostal na zoznam víťazov najmenej trikrát a nechal všetkých bežcov za sebou.

K dnešnému dňu sa vyzbieralo celkovo 38,3 milióna eur, pričom celý výťažok putuje rovno do výskumu. Samotný Wings for Life World Run 2022 priniesol vďaka štartovnému príspevok vo výške 4,7 milióna eur, a to všetko vďaka 161 892 účastníkom zo 192 krajín. Ako hovorí Anita Gerhardter: „Čím viac peňazí vyzbierame, tým viac štúdií môžeme pomôcť financovať – a tým rýchlejšie dosiahneme náš celkový cieľ.“ Stanete sa účastníkom číslo 161 893 práve vy? Už 7. mája spolu opäť prepíšeme históriu.


Text a foto: Wings for Life/Red Bull Content Pool

1/1
Zavrieť reklamu