Bežecký seriál Behaj lesmi 8. júna pokrstí novú lokalitu!

28. mája 2024
Behaj lesmi bude aj v roku 2024

Novinka sezóny je z 90% pokrytá čistým lesom, takže toto bude Behaj lesmi v pravom slova zmysle.

Na lesnej mape sa tento rok objavila úplne nová lokalita – Slovenský raj. Pretekári sa do tejto lokality na samotný východ Slovenska vydajú 8. júna.

V Slovenskom raji majú bežci tak ako na každej zastávke Behaj lesmi na výber z niekoľkých trás. Pre lesné mláďatká sú pripravené detské preteky Dr. Max, pre tých menej skúsených bežcov zase charitatívny beh JOJ ŠPORT RUN s dĺžkou približne 5 km a navyše výťažok poputuje na opravu detských nemocníc.

behaj lesmi 2024

Dve hlavné trasy dňa – Lesnícku 10 a 22 km trasu si užijú elitní bežci a aj tí neelitní, keďže je dostatočne veľký limit na dobehnutie. Navyše na trasách pretekári uvidia tie najkrajšie výhľady – pobežia priamo okolo Tomášovského výhľadu a po tých najlepších single trailoch.

Vo všetkých lokalitách aj tento rok platí, že za každého jedného bežca vysadíme spolu s LESY SR jeden strom. V minulej sezóne sa nám podarilo spoločne zasadiť neuveriteľných 7122 stromčekov! V ekologickej linke organizátori pokračujú aj tento rok.

Medaile pre všetkých členov lesnej svorky budú vyrobené z prírodných materiálov, takže svoju uhlíkovú stopu tým rozhodne nezvýšia. Základom je  prírodný materiál EcoC z kvalitných celulózových vláken a dokonca je bez chemických prísad, spojív či bielidla. Tým pádom sú biologicky odbúrateľné a uhlíkovo neutrálne, takže medaile sú úplne bez dopadu na prírodu. Samozrejmosťou sú znovupoužiteľné kelímky, tzv. speedcupy či triedenie odpadu.

V medzičase môžu bežci a ich fanúšikovia zájsť na dobré jedlo alebo kávu, osviežiť sa a užiť si program v stanovom mestečku. Môžu napríklad otestovať bežeckú obuv od značky CRAFT. Ako bonus nájdu všetci bežci vo svojom štartovnom balíčku pamätnú medailu od Českej mincovne. Počas celého dňa bola bude k dispozícií Lesná škôlka Dr. Max. Rodičia tam môžu nechať svoje mláďatká, kým sami budú na trasách.

Behaj lesmi 2023

No a nakoniec na východe Slovenska ešte chvíľu ostaneme. Čerstvý vzduch a Tatry na dlani? Poďte s nami znova do majestátnej Bachledovej doliny. Na štart sa vyvezieš lanovkou a odštartuješ tak svoje preteky po hrebeni Spišskej Magury, ale aj po Chodníku korunami stromov. Nezabudnuteľná atmosféra, neľahké podmienky a nekonečná radosť z dobehu. To všetko sľubuje Bachledova dolina už 29. júna.


Text a foto: Behaj lesmi

1/1
Zavrieť reklamu