Chcete vedieť, ako vyzeralo naše územie pred miliónmi rokov? Najnovšia Zázračná planéta vám to objasní!

4. januára 2023
Zázračná planéta titulka

Všetkým nám je jasné, že pred stovkami miliónov rokov to tu na Zemi vyzeralo inak. Otázka však znie, ako veľmi inak to vyzeralo a aké prostredie bolo napríklad u nás na Slovensku.

A veruže to bola iná krajina ako dnes, a to doslova – väčšina Slovenska ležala pred miliónmi rokov na dne mora, aj keď po nejakej tej pevnine aj tu pobehovali dinosaury. O aké dinosaury išlo, nám porozprával známy slovenský paleontológ Jozef Michalík.

A nielen to! Prezradil nám, ako vyzerala Zem pred úderom asteroidu, ktorý vyhubil dinosaury, ako to tu vyzeralo potom, aj to, ako našiel stopy dinosaurov vo Vysokých Tatrách. Aj v novom čísle Zázračnej planéty sa môžete tešiť na množstvo zaujímavých informácií!

Ako sa zbaviť mikroplastov

Sú všade – aj vo zvieratách a v človeku. Ako sa ich však zbaviť? Na túto otázku vám pomôže nájsť odpoveď článok o tom, kam všade už prenikli mikroplasty.

Zázračná planéta nové vydanie

Stratené mesto Benin

Bol to klenot Afriky, o ktorom námorníci šírili najfantastickejšie zvesti. Ako vyzeralo mesto, ktoré ohromilo aj Európanov, a kam zmizlo?

Zázračná planéta nové vydanie

Veľká slovenská krádež obrazov

Keď ukradli množstvo obrazov od maliara Jozefa Hálu, zdalo sa, že sa s nimi môže verejnosť rozlúčiť – stopy vychladli a polícia sa nemala čoho chytiť. Jeden z nich sa však nečakane vrátil…

Zázračná planéta nové vydanie

Nečakajte na najnovšiu Zázračnú planétu pred novinovým stánkom, radšej si ju predplaťte – rovno na tomto linku.

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu