Dajte deťom správny darček – cestu do exotiky zadarmo

12. decembra 2022
Malá kormidelníčka na Bahamách, BUBO travel agency.

Neviete, čo kúpiť svojim deťom na Vianoce? Podarujte im zážitky. Dovolenka s deťmi môže byť napokon zábavou aj pre dospelých. Využite čas prázdnin na výlet do exotiky a ukážte deťom svet!

Prečo? Lebo vám záleží na budúcnosti Slovenska a viete, že vzdelané a rozhľadené deti nás všetkých posunú ďalej. Ako na to? Kým sme nemali deti, aj my sme cestovali po svete a objavovali nové miesta, zážitky, vône a chute. Potom prišli deti a s nimi pocit, že jediná možnosť dovolenky je plážový rezort, najjednoduchšie sa najedia zo švédskych stolov v all inclusive hoteli, odložíme ich v detskom kútiku a máme pokoj. Našli ste sa v tom príbehu? A nie je to škoda? 

Dajte si latku vyššie a od útleho veku veďte deti k prirodzenej zvedavosti. Pri objavovaní nádherných zákutí našej planéty sa stretnú s inými deťmi, ktoré tiež výborne rozprávajú cudzími jazykmi, hrajú na klavíri, vynikajú v tenise a poznajú svet. Deti sa spolu zabavia a vy spoznáte rodičov, ktorí rovnako veria, že vzdelanie a lepšie porozumenie svetu v dobe globalizácie znamenajú jednoznačnú konkurenčnú výhodu. Zažite dovolenku s deťmi celkom inak. 

Osem dôvodov, prečo vyraziť do sveta s deťmi 

1. Predovšetkým, obavy nie sú na mieste. Ako hovorievala Pippi Dlhá Pančucha, našinec sa na mori nestratí. 

2. Netreba na nič čakať. Samozrejme, môžete svojho potomka zobrať do Legolandu, až keď bude mať dvadsať. Bude sa mu tam páčiť, ale je možné, že ostatné deti sa naňho budú čudne pozerať. 

3. Veci majú tendenciu strácať čaro s pribúdajúcim vekom. Podľa výskumov v 16 rokoch zmizne schopnosť vidieť v mexických pyramídach Aztékov. Neskôr sú to už len kopy kameňov. Stihnite to, kým to funguje! 
 
4. Stále sa sťažujú, že im niečo nechutí? Posaďte ich do lietadla. Suchý vzduch a zmeny tlaku otupia až tretinu chuťových pohárikov. Môžete im dať aj lečo s kurkumou a sódou bikarbónou, nebudú sa sťažovať. 
 
5. Nič si nenahovárajte. Väčšina detí si o rodičoch nemyslí, že sú nejako zvlášť cool. A kde sa lepšie ukážete pred deťmi, ako pri odvážnom pochode pralesom, potápaní, alebo pri stretnutí s levom na safari? Využite čas, ktorý spolu strávite, na to, aby si uvedomili, akí ste v skutočnosti machri.  
 
6. Ak ich zoberiete na Nový Zéland do Taumatawhakatangihangakoauauotamateapokaiwhenuakitanatahu, možete zistiť, či netrpia hippopotomonstrosesquipedaliofóbiou, chorobným strachom z dlhých slov. 
 
7. Ak im k tomu poviete, že Taumatawhakatangihangakoauauotamateapokaiwhenuakitanatahu znamená Kopec, kde Tamatea, človek s veľkými kolenami a horolezec, ktorý jedol zem a cestoval len tak dookola, hral na nosovej flaute svojej milej, budú si myslieť, že si vymýšľate. Keď zistia, že je to pravda, uveria vám už naozaj hocičo. 
 
8. Bez srandy. Ukážte deťom svet. Raz vám to vrátia. 

Výprava na koňoch v Jordánsku, BUBO travel agency.
Na koňoch v Jordánsku. Foto: BUBO.

Na ďalšej stránke nájdete BUBO tipy na dovolenku s deťmi. >>>

Prihláste sa teraz a na akýkoľvek zájazd s BUBO a získajte pre deti do 12 rokov zľavu až 100 %! Viac na webovej stránke BUBO.

1/2
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu