Desať miest, ktoré musíte vidieť v Mexiku

Teotihuacan, Mexiko, Bubo

Mexiko je snom mnohých cestovateľov. Ich cieľom sú obvykle stovky rokov staré pyramídy, farebné koloniálne mestá, chutné jedlá, ale aj nedotknutá príroda a najkrajšie pláže kontinentu.

Do Mexika nie je ťažké sa zamilovať ešte predtým, než ho navštívite. Pripravili sme si pre vás 10 tipov na unikátne miesta, ktoré v tejto nádhernej krajine.

10. Vodopád Misol Ha

Dokonalé miesto na kúpanie sa. Vodopád Misol Ha padá z výšky 35 do malého jazierka s čistou a osviežujúcou vodou. Najlepšie na ňom je to, že sa môžete v jazierku okúpať a vychutnať si zelenú a pokojnú prírodu v okolí naplno či prejsť sa chodníkom poza hučiaci vodopád.

Misol Ha, Mexiko, Bubo
 Vodopád Misol Ha, prírodný klenot Mexika. Foto: Jaroslav Kondač, BUBO.

9. Acapulco

Mesto, ktoré od 50. rokov 20. storočia vyhľadávali najväčšie celebrity Hollywoodu. Acapulco sa preslávilo vďaka svojej pláži a luxusným milionárskym vilám pri zálive Bahia de Acapulco. Kriminalita a drogy na chvíľu zastavili rozmach mesta, dnes sa však cestovný ruch do “Perly Pacifiku” vracia. Krásne pláže s bielym pieskom a teplou vodou sú ale stále takmer prázdne.

Acapulco, Mexiko, Bubo
Acapulco, mesto známe najmä z telenoviel, kde trávili čas prominenti. Foto: archív BUBO.

8. Cenote Casa Tortuga

Cenotes sú prírodné jazierka, ktoré vznikli prepadnutím vápencového podložia. To následne zatopila podzemná voda. Na Yucatáne sa ich údajne nachádza až 6 000 a pri dovolenke v Mexiku ich nemôžete vynechať. Casa Tortuga pozostáva z prepojených cenotes a 368 km jaskynných chodieb – je to najdlhší jaskynný systém sveta. A dá sa tu aj okúpať.

Cenote, Mexiko, Bubo
V najväčšom cenote si môžete zaskákať do vody. Foto: Jaroslav Kondač, BUBO.

7. Tulum

Tulum je jedno z najmladších mayských miest na pobreží Karibiku. Vďaka jedinečnej polohe pri mori a pamiatkam patrí k top miestam Yucatánu. Najvýznamnejšou pamiatkou v Tulume je El Castillo – maják, ktorý slúžil aj ako chrám boha Kukulkána. Práve tu je vyhliadka, z ktorej si tisíce turistov denne fotia Chrám veterného boha postavený na útese, ktorý od chrámu oddeľuje biela piesočná pláž.

Tulum, Mexiko, Bubo
El Castillo v Tulume je výnimočný aj pre svoju polohu pri bielej pláži a tyrkysovom mori. Foto: Ľuboš Fellner, BUBO.

6. Monte Albán

Hlavné mesto Zapotékov Monte Albán (UNESCO) sa nachádza na umelo zarovnanom kopci a názov (Biely vrch), dali mestu Španieli a pripomína názov pohoria v Taliansku. Obyvateľmi Monte Albánu boli Zapotékovia, žili tu minimálne od roku 500 p.n.l. a boli vynikajúci astronómovia. V meste sa stále nachádzajú ruiny observatória, ktoré pravdepodobne slúžilo na pozorovanie hviezd a Venuše a rovnako aj nádherná skupina reliéfov.

Montealban, Mexiko, Bubo
Monte Albán si zamilujete na prvý pohľad. Foto: Jaroslav Kondač, BUBO.
1/2
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu