Inovácie v cyklo-oblečení. TOP 3 kúsky jesennej kolekcie Castelli

10. októbra 2022

Ste vášnivý cyklista, ktorý si potrpí aj na kvalitnej výbave a trendy oblečení? Trávite na bicykli veľa času a potrebujete funkčný praktický odev, ktorý má zároveň šmrnc? Značka Castelli prichádza aktuálne s množstvom noviniek a inovácií, ktoré by ste si mali minimálne obzrieť. Sme presvedčení, že si vyberiete.

Favoritom sezóny je nová kolekcia Perfetto a Gabba búnd, ktoré jednoducho musíte mať.

Ak len jedna bunda, tak rozhodne táto

Model Castelli 22501 UNLIMITED PERFETTO RoS 2 je označovaný aj ako Gabba s dlhými rukávmi. Patrí medzi najuniverzálnejšie kúsky značky Castelli a zaručí vám 100% ochranu proti vetru a vode, pri zachovaní najlepšej priedušnosti vo svojej triede. Keďže má ľahkú základnú vrstvu, využijete ho i do mierneho jesenného počasia, ale vďaka teplejšej spodnej vrstve zvládne i mínusové teploty.

Foto: Castelli cycling.

Chcete poznať vychytávky tohto modelu? Je ich hneď niekoľko. Prelepené švy na ramenách zvyšujú ochranu počas dažďa, čo oceníte až v teréne. Inovátori mysleli aj na špeciálny zips s ľahkým ovládaním a chlopňou pre extra odolnosť voči vetru a vode, vďaka ktorému si viete ešte lepšie nastavovať vetranie. Zadný diel je predĺžený a má tri vrecká s výraznejšími reflexnými prvkami oproti predošlým modelom Perfetto.

Šmrnc má aj grafická potlač bundy, vďaka čomu nebudete v teréne zbytočne „svietiť“. Bunda Perfetto RoS 2 udrží vonku studený vietor a zároveň je oveľa priedušnejšia ako typické polyuretánové membrány používané na väčšine búnd, ktoré sa jej snažia konkurovať. Ak chcete mať vo svojom šatníku iba jednu zimnú bundu, tak by to mala byť táto. Variantom pre dámy je model Castelli 22537 UNLIMITED PERFETTO RoS W.

Foto: Castelli cycling.

Niečo pre milovníkov dresov

Patríte skôr k priaznivcom cyklistických dresov? Ľahká pomoc. Castelli prináša v aktuálnej sezóne skvelý model Castelli 22512 GABBA RoS 2 ideálny do jesenných podmienok. Tento produkt odštartoval v 5. generácii úplne novú triedu produktov Gabba. Vodeodolný zvršok je rovnako vhodný do suchých podmienok ako aj do dažďa. Tvorcovia pri jeho výrobe mysleli na jeho kombinovanie s návlekmi na ruky Nano Flex.

Foto: SK Profi Bike.
Foto: SK Profi Bike.

Od roku 2010 prešli modely Gabba zložitým vývojom až k dnešnej dokonalosti. Dnes je model ideálny rovnako pre profesionálnych cyklistov ako pre neprofesionálov, ktorých udrží v teple, no neprehrieva. Využité sú v rámci neho exkluzívne tkaniny Castelli GORE-TEX INFINIUM™ WINDSTOPPER®, pri zabezpečení teplejšej prednej časti a priedušnejšieho chrbta.

Aktuálna inovácia spočíva v kvalitnejšom zipse, viditeľnejších reflexných prvkoch, troch vreckách a presunutí švu z hornej časti ramena na chrbát. Dámam je určený inovovaný model Castelli 22544 GABBA RoS 2 W.

Foto: SK Profi Bike.
Foto: SK Profi Bike.

Pohodlné nohavice nielen pre daždivé dni

Pokiaľ vám v šatníku chýbajú kvalitné cyklistické nohavice, bez váhania vám odporúčame novinku v podobe modelu s trakmi Castelli 22568 SEMIFREDDO. Ak potrebujete byť v teple a pohodlí, no zároveň nie príliš oblečení, nemáte čo váhať.

Foto: Castelli cycling.

Semifreddo je talianska púšť, ktorá je chladná, ale nie mrazivá a presne pre takéto podmienky boli tieto nohavice navrhnuté. Táto novinka je naozaj premakaná a oveľa pohodlnejšia ako kombinácia krátkych nohavíc a návlekov. Tkanina Thermoflex od pása po kolená zabezpečuje extra pružnosť a teplo. Nano Flex strečová tkanina s jemným česaným flísom vo vnútri na spodnej časti nohavíc chráni pred striekajúcou vodou z mokrej vozovky. Bezšvová vložka Progetto X2 Air zase zabezpečí pohodlie na dlhé vzdialenosti. Členková časť je bez zipsu pre vyšší komfort v spojení s návlekmi na tretry. Výrobca nezabudol ani na reflexné prvky na zadnej strane nôh.

Foto: SK Profi Bike.

Značka Castelli myslela, samozrejme, aj na dámy. Konštrukcia trakov Drop-tail je v rámci modelu Castelli 22569 SEMIFREDDO W DT navrhnutá tak, že si ich môžete prekrížiť vpredu či vzadu a počas toalety si ich nemusíte skladať, lebo traky sú natoľko elastické, že vám to umožnia.

Foto: SK Profi Bike.


Text: SK Profi Bike
Foto: Castelli cycling / SK Profi Bike

1/1
Zavrieť reklamu