Jesenný interiér trochu inak? Skúste čaro severského dizajnu.

11. septembra 2023
Jesenná kolekcia Mobelix

Hrejivé tóny hnedej v kombinácii s osviežujúcimi šik odtieňmi šedozelenej sú trendy farebnou škálou prichádzajúcej jesene.

Práve sme vám v skratke predstavili najnovší interiérový trend pre tohtoročnú jeseň. Kraľujú mu tak ako celý tento rok výrazné textúry, prírodná farebnosť a príjemné materiály – ako stvorené napríklad pre interiér v útulnom štýle cocooning, ktorý si zamilujete obzvlášť v chladnejších obdobiach roka. Zoznámte sa s North Breeze!

Jesenná kolekcia Mobelix

Upokojujúca farebnosť

Základom je monochromatický interiér v škále hnedých tónov, ktorý je stálicou už niekoľko sezón. Zahaľte sa do béžovej, šedo hnedého odtieňa taupe, svetlého drevodekoru a nestarnúcej krémovej. Pomôžu vám prečkať chladné jesenné večery v teple a pohodlí, rovnako ako hrejivý menčester či tuftované dekory, ženilkové a plyšové plédy alebo mäkké plastické koberce. V rámci jesennej kolekcie sú oživením rôzne tlmené odtiene zelenej: od tmavej modrozelenej cez mätovú až po svetlú šedo zelenú.

Jesenná kolekcia Mobelix

Medzi materiálmi hrá prím drevo, dopĺňajú ho ďalšie prírodné prvky: vodný hyacint, morská tráva či kamenina. Čalúnený nábytok s poťahmi z tkanín, ako je buklé (bouclé) alebo menčester, ešte viac umocňuje útulný charakter. Dekorácie sa nesú v minimalistickom duchu, jednoduché hladké línie sú ozdobené zaujímavou decentnou štruktúrou.

Jesenná kolekcia Mobelix

Priestor pre kreativitu

Textilné doplnky sa však zďaleka nedržia takto pri zemi. Tlmené farby dávajú vyniknúť bohatým textúram, ako sú tuftované aplikácie, pletené vzory, uzlíková štruktúra už spomínaného buklé alebo ženilky, ľanový či krepový vzhľad a pod. V pozadí nezostávajú stáť ani rastlinné motívy zastúpené najmä potlačami na dekoračných vankúšoch alebo posteľnej bielizni. Dokonale ladia so sušenými kvetmi a steblami tráv v nenápadných vázach.

Jesenná kolekcia Mobelix

To všetko dáva možnosť vytvoriť vrstvený efekt, ktorý vnáša do bývania dynamiku napriek menej výrazným farbám. Navyše existuje veľa možností, ako to všetko poskladať dohromady – výsledok je takmer vždy osobitý a neopakovateľný.

Jesenná kolekcia Mobelix

Rovnako tak je len na vás, či prevážia hrejivé tóny béžovej, alebo naopak rôzne odtiene zelenej, s ktorými získa váš domov svieži nádych. Skúste to napríklad v spálni, ktorej chladivé tóny sedia. Kľúčom k úspechu je v tomto prípade vrstvenie.


Text a foto: Möbelix

1/1
Zavrieť reklamu