Aké kreslá sú aktuálne trendy?

16. apríla 2024
Kreslá v obývačke, Mobelix

Interiérové trendy sa neustále menia, a to platí aj v oblasti jednotlivých druhov nábytku. Prezradíme vám, aké kúsky sú hitom v kategórii kresiel. Ktoré bude to vaše?

Vytvoriť si domácu pohodu je snom asi každého z nás. Cítiť sa spokojne je zas základom šťastného domova. Preto je nevyhnutné vyberať zariaďovacie prvky podľa toho, aby sme sa cítili uvoľnene a harmonicky.

Jedným z nich je kreslo, ktoré má zásadnú úlohu v interiéri. Je univerzálne a využiteľné vo viacerých izbách, či už v obývačke, spálni, detskej izbe, pracovni, ale napríklad aj v šatníku. Kreslo má praktické funkcie a skvele dopĺňa ďalšie kusy nábytku. Niektoré majú aj doplnkové vlastnosti, napríklad hojdanie alebo možnosť roztiahnutia a príležitostného prespania.

Zoberte si obľúbenú knihu, alebo si zapnite dobrý film či meditačnú hudbu, sadnite si a načerpajte novú energiu. Aké kúsky sú teda aktuálne trendy?

Moderná spálňa - minimalizmus, Mobelix

Relaxačné kreslá

Ich hlavným znakom je pohodlie, dokonca v mnohých prípadoch nahrádzajú funkciu pohovky. Primárne sú určené na relax a oddych, ako to vyplýva aj zo samotného názvu. Výhodou relaxačných kresiel je, že sa niektoré modely dajú polohovať, či už sú k dispozícii opierky rúk, opierka hlavy, možnosť sklopenia nôh či samostatná taburetka navyše. Viete si ich individuálne prispôsobiť vašim potrebám. K dispozícii sú dizajny v rôznych veľkostiach, čiže sa hodia do menších, ale aj väčších priestorov.

Moderné farebné kreslá, Mobelix

Hojdacie kreslá

Poznáte pocit ako na obláčiku? Hovoríte, že nie a chceli by ste? Skvelou voľbou sú hojdacie kreslá, ktoré vás prenesú do inej dimenzie relaxu. Nielenže majú praktickú funkciu, ale aj v estetike jednoznačne nezaostávajú. Nôžky sú zväčša v drevenom alebo kovovom prevedení, a v ponuke ich nájdete primárne v čiernej či zlatej farbe. Čalúnenie je samozrejmosťou a je na vás, či zvolíte trendy buklé, zamat alebo iný typ tkaniny. Hodia sa do obývacej miestnosti, ale aj do detskej izby pri uspávaní bábätka.

Moderné hojdacie kreslo

Unikátny dizajn

Niekedy je dizajn viac ako samostatná funkčnosť. A toto je presne ten prípad! Koľkokrát ste uvažovali, že by sa vám hodil do danej miestnosti nejaký štýlový kúsok, ktorý dodá šmrnc celému priestoru? Ak to poznáte, odpoveďou je unikátne kreslo, vďaka ktorému vytvoríte ,,vau” efekt. Možno nebude dostatočne pohodlné, ale váš domov bude vyzerať ako z katalógu a verte, že si nájde nejedného priaznivca.

Moderný ušiak v spálni, Mobelix

Nezabúdajte ani na klasické ,,ušiaky”, ktoré sú stále dokonalým doplnkom do interiéru vo vidieckom, rustikálnom či provensálskom štýle.


Text a foto: Möbelix

1/1
Zavrieť reklamu