Letné aktivity pre deti na záhrade

1. júla 2024
leto v záhrade, mobelix

Letné prázdniny sú konečne tu a vy uvažujete, aký program deťom vymyslieť? Máme pre vás tipy na aktivity z rôznych oblastí. Poďte sa s nami inšpirovať.

Leto je pre deti tým najkrajším obdobím v roku. V prípade rodičov sa nedá úplne tvrdiť to isté, pretože musia mať zásobu kreatívnych nápadov, ako zabaviť deti, a ako si efektívne rozvrhnúť čas. Naplniť potreby svojich ratolestí je pre nich to najdôležitejšie. Zoznam rôznych ideí sa však rýchlo míňa, a tak sme pre vás vymysleli pár nápadov, ktoré sa možno hodia do vášho harmonogramu. Môžete ich zrealizovať doma na záhrade, u starých rodičov či na chate. Možno prídete na to, že vaše dieťa baví niečo, čo ste doteraz ani nevedeli, prípadne dospelo do veku, kedy sa o to začne zaujímať. V nasledujúcich tipoch si každý nájde to svoje. Presvedčte sa sami.

leto v zahrade, mobelix

Niečo pre kreatívne duše

Máte doma malého umelca alebo umelkyňu? Maľovanie alebo divadlo má doslova v krvi? Využite ich potenciál aj počas letných prázdnin. Dajte im priestor, aby sa cítili ako ozajstní umelci. Postavte im na záhradu skutočný maliarsky stojan s plátnom a farbičkami. Pokojne si umiestnite jeden aj pre vás a môžete tvoriť spolu. Stanovte si nejakú tému alebo nakreslite vašu záhradu. Ak vaše dieťa inklinuje viac k divadlu, vytvorte spolu postavičky z papiera, rám obrazu bude ako javisko a vy môžete ostatným členom rodiny spolu zahrať obľúbenú rozprávku.

maľovanie v izbičke, mobelix

Niečo pre športovcov

Pobehuje vám po záhrade malý futbalista alebo budúca tenistka? Majú zrejme dostatok energie na rozdávanie a potrebujú si ju nejako minúť. Mimo povinných tréningov pre nich vymyslite aktívny program. Typický bazén je nestarnúca klasika. Nafukovacie zvieratká, nosorožec či iné detské postavičky chvíle pri vode dokonale spríjemnia. Ak máte doma staršie deti, pripravte im prekážkovú dráhu vo forme súťaže. Ich úlohou bude splniť niekoľko stanovíšť so športovými, ale aj logickými úlohami, a na konci ich bude čakať odmena v podobe sviežej limonády, sladkého domáceho koláča a medaily, ktorú im sami vyrobíte.

leto v záhrade, mobelix

Niečo pre šikovné rúčky

V súčasnosti existuje mnoho DIY postupov na výrobky, ktoré príjemne dotvoria vašu domácnosť. Vedeli ste, že medzi nimi nájdete aj mnoho detských nápadov? Pre tých, ktorí majú šikovné ruky a chcú zabaviť deti manuálnou, ale hravou formou, máme nápad na farebnú zmrzlináreň pre malých šibalov. Nielenže strávite čas spoločnou aktivitou, ale vznikne nový hrací kútik pre vášho najmenšieho člena rodiny.

detská izba, mobelix

Už ste si zapísali nové nápady do zoznamu aktivít? Veríme, že sa vám naše tipy hodia a aj ich počas leta uskutočníte s vašimi milovanými deťmi. Mnoho ďalších inšpirácií nájdete TU. Stačí si už len leto užiť naplno!


Text a foto: Möbelix

1/1
Zavrieť reklamu