Koberce na všetky príležitosti

4. decembra 2023
Koberec Mobelix

Aj keď sú trendom posledných rokov pevné podlahy kvôli svojej praktickosti, nadýchané koberce nestratili nič zo svojho pôvabu. Dokážu skvele zútulniť a zatepliť priestor. Doprajte si doma nielen na Vianoce hrejivú pohodu.

V období chladných mesiacov určite oceníte mäkkosť a teplo, s ktorými sa vaše chodidlá stretnú pri došliapnutí na príjemný koberec. Skvelý kompromis medzi maximálnym pohodlim a jednoduchou údržbou predstavujú hladko tkané koberce. Môžete vyberať ako z jednofarebných, tak vzorovaných variantov, a okrem tradičných obdĺžnikov máte na výber aj z módnych okrúhlych dizajnov.

Koberec Mobelix a vianočná dekorácia

Koberce s vysokým vlasom a kožušinové alternatívy vám síce pri údržbe dajú trochu viac zabrať, ale odvďačia sa vám mimoriadne útulným a šik dojmom. Kožušiny – či už prírodné, alebo umelé – využijete nielen na podlahe, ale môžete nimi skrášliť aj sedací nábytok alebo posteľ. Výsledkom bude domov ako od profesionálneho dizajnéra.

Koberec Mobelix a spálňa

Extra tip: Pokiaľ dbáte na maximálnu hygienu, zvoľte menšie zošívané koberce, ktoré sa dajú bez problému prať v práčke. Sú obzvlášť vhodné do domácností s deťmi a domácimi miláčikmi.

Súčasné trendy

Veľký hit aktuálne predstavujú jutové koberce. Obľubu si získali nielen vďaka prírodnému materiálu, ktorý je možné použiť aj v exteriéri, ale aj pre svoj ľahko exotický vzhľad. Ten ich predurčuje na použitie nielen v interiéroch zariadených v obľúbenom boho štýle.

Koberec Mobelix

Nemusíte sa báť kombinovať ich s inými štýlmi, skvele sa uplatnia aj v škandinávskom alebo rustikálnom bývaní. Podobne na tom sú aj koberce s rôznymi etno vzormi alebo tie s plastickými aplikáciami, takzvané tuftované.

Koberec Mobelix a obývačka

Ďalším silným trendom sú koberce s asymetrickými a organickými tvarmi, ale aj klasické obdĺžniky s výraznými farebnými vzormi. Dokonale oživia a podčiarknu najmä minimalistické a industriálne obydlia, v ktorých pôsobia ako umelecké dielo.

Kam s nimi?

Kamkoľvek budete chcieť. Predstavivosti sa medze nekladú! Avšak miestami, ktoré sú pre nich ako stvorené, sú jednoznačne plochy pod konferenčným stolíkom a jedálenským stolom, pod relaxačným kreslom, odkladacím stolíkom, vedľa postele alebo pred krbom a pieckou.

Koberec Mobelix a obývačka

Dlhé behúne zase patria ku kuchynskej linke alebo do chodby. Na koberce určite nezabúdajte ani v detskej izbe – najmä ak máte potomkov vo veku, kedy sa najradšej hrajú na zemi. Tak už viete, ktorý kút doma zútulnite kobercom?


Text a foto: Möbelix

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu