Elegancia a čistota. To predstavuje minimalistický štýl

26. februára 2024
Nadčasová sedacia súprava, Mobelix

Hovorí sa, že menej je viac, a to je hlavným atribútom minimalistického štýlu. I keď niektorí dizajnéri tvrdia, že ide do úzadia, stále si drží svoje vážené miesto vo svete bývania. Inšpirujte sa jeho prednosťami.

Minimalistický štýl je symbolom čistého dizajnu a rovných línií. Jeho krása spočíva v jednoduchosti a sofistikovanosti. Kladie sa pri ňom väčší dôraz na kvalitu ako na kvantitu. Pre niektorých je príliš jednotvárny, iní ho zas milujú a vyvoláva v nich pokoj a harmóniu. Do ktorej skupiny patríte vy? Či už ste zástancom poriadku alebo máte radi chaos, inšpirujte sa týmto trendom a jeho zaujímavými vlastnosťami.

Minimalistické zariadenie spálne, Mobelix

1. Hladké krivky

Tak ako ženské krivky, aj tie v interiéri dokážu zaujať a vytvoriť wau efekt. Aktuálnym trendom sú organické, čiže zaoblené a asymetrické tvary, ktoré môžete vidieť na nábytku, ale aj na rôznych typoch doplnkov a dekorácií. Svoje miesto si našli aj v minimalistickom štýle, no stále ostáva verný aj hranatým kúskom. Ich výber závisí už na vašom vkuse a preferenciách ku klasike alebo záľube objavovať nepoznané.

Moderné zaoblené gauče, Mobelix

2. Funkčnosť ukrytá v detailoch

Aktuálne možnosti zariaďovania interiérov sa neustále posúvajú vpred. Individuálne plánovanie nábytku sa stalo veľmi obľúbenou formou zariaďovania interiérov, a čím ďalej tým viac vyhľadávanou v spoločnosti. Práve minimalistický štýl je známy funkčným a praktickým zariadením i inovatívnymi riešeniami. Narastá aj záľuba k organizovanej domácnosti, čiže mať všetko na svojom mieste a udržiavať poriadok, ktorým sa minimalizmus zásadne prezentuje.

Moderná kuchyňa, Mobelix

3. Paleta farieb

A čo farebné kombinácie? Sú zohraté, jednotné a neustále pôsobia zladene. Vo svete interiérového dizajnu im hovoríme monochromatická paleta farieb. Čo to znamená? Ich zaujímavosť tkvie v jednej jedinej zásade – farby spolu tón v tóne ladia a dokonale jedna druhú dopĺňajú. V minimalizme sa šetrí aj so samotným výberom doplnkov a dekorácií, aby jednotlivé miestnosti nepôsobili preplnene.

Interiér je aj o doplnkoch, Mobelix

V prípade, že vám to celé znie príliš sterilne a nudne, poznáme na to riešenie. Sú nimi textúrované textílie a štruktúrované doplnky a dekorácie. Vďaka nim dosiahnete dynamiku v priestore a zároveň ho príjemne zútulníte. Ste pripravení priniesť minimalizmus aj do vášho bývania? Ak to nie je to pravé pre vás, ďalšie inšpirácie na interiérové štýly nájdete TU.


Text a foto: Möbelix

1/1
Zavrieť reklamu