Načerpajte silu v Burgenlande

Kvitnúce čerešne v Burgenlande. Foto: ©Burgenland Tourismus/Peter Burgstaller

Viac o seba dbať, menej sa rozčuľovať a dopriať si častejšie viac oddychu – aj vy ste si to už niekedy želali? Nuž nie je nič ľahšie, pretože relax je celkom blízko. Tak blízko ako Burgenland – krajina slnka, ktorá vás bude rozmaznávať neodolateľnými ponukami.

Burgenlande objavíte nespočetné možnosti ako skutočne „vypnúť“ a znova si dobiť baterky.

Užívajte si burgenlandské slnko v prírode počas návštevy Národného parku Neziderské jazero – Seewinkel alebo v jednom zo šiestich prírodných parkov. Na exkurziách so sprievodcom tu natrafíte na vzácnu a zriedkavú faunu i flóru.

Kiter na Neziderskom jazere. Foto: ©Burgenland Tourismus/Peter Burgstaller
Kiter na Neziderskom jazere. Foto: ©Burgenland Tourismus/Peter Burgstaller

A čo tak pobyt v niektorom z piatich termálnych kúpeľov? Ich fantastické bazény a saunový svet sa o vašu pohodu a blaho postarajú po celý rok.

Že si najlepšie oddýchnete pri športe? Na milovníkov bicyklov čaká asi 2 500 kilometrov cyklotrás od „Rajskej cyklotrasy“ v južnom Burgenlande po obľúbenú cyklotrasu okolo Neziderského jazera.

Na svoje si však prídu aj fanúšikovia golfu, turistiky, behu, severskej chôdze a vodných športov. Okrem pestrého kultúrneho programu, idylických viníc a nedotknutej prírody sú zárukou perfektnej dovolenky aj výborné ubytovacie zariadenia a skvelá gastronómia.

Burgenland, Neziderské jazero. Foto: ©Burgenland Tourismus/Peter Burgstaller
Burgenland, Neziderské jazero. Foto: ©Burgenland Tourismus/Peter Burgstaller

Zažite dobrodružstvá na safari!

Na cestách s rangermi

Komplex St. Martins Therme & Lodge ponúka po celý rok odborné exkurzie so sprievodcom do Národného parku Neziderské jazero – Seewinkel. Unikátne slané vodné plochy, lúky a pastviny, trstinové porasty či piesčité a slané biotopy poskytujú domov asi 300 druhom vtákov.

Rangeri zo St. Martins sprevádzajú malé skupinky (max. 8 osôb) pri objavovaní prírody počas safari v lokalite Seewinkel v národnom parku a ochotne sa s nimi delia o svoje odborné poznatky. Za dobrodružstvom sa s nimi môžete vydať vyzbrojení ďalekohľadmi a spektívmi značky Swarovski Optik v pohodlných Land Roveroch alebo mikrobusoch.

Poďme na Safari - St. Martins Therme & Lodge, Burgenland. Foto: ©St. Martins Therme & Lodge, Fotograf: Kurt-Michael Westermann
Poďme na Safari – St. Martins Therme & Lodge, Burgenland. Foto: ©St. Martins Therme & Lodge, Fotograf: Kurt-Michael Westermann

Golf a ešte o čosi viac…

Odpáľte loptičku v najväčšom golfovom rezorte v Rakúsku!

Reiters Golfschaukel Stegersbach – Lafnitztal je najväčší golfový areál v Rakúsku. Dve 18-jamkové ihriská, jedno 9-jamkové ihrisko a jedno 5-jamkové ihrisko pre začiatočníkov potešia srdce každého hráča golfu.

Uprostred zvlnených kopcov južného Burgenlandu môžete podľa svojich schopností zažiť náročnú, napínavú, ale aj celkom oddychovú hru na greene.

Panoráma je pritom úplne veľkolepá: z miernych kopcov a zelených fairways sa vám naskytne pohľad na malebnú krajinu, neďaleké viechy a vínne pivnice a vy si môžete nerušene užívať jeden z 300 slnečných dní v Burgenlande.

Priľahlý 4-hviezdičkový Allegria Hotel s rodinnými termálnymi kúpeľmi nadchne nielen hráčov golfu, ale aj rodiny s deťmi, milovníkov vody a wellness.

Rust. Foto: ©TVB Rust
Rust. Foto: ©TVB Rust

Túra na segwayoch trochu inak

Objavte domov Frankovky modrej na segwayoch

Túry na segwayoch sú celkom nový spôsob, ako môžete spoznávať slnečný stredný Burgenland ekologicky, bez fyzickej námahy no o to s väčšou dávkou zábavy.

Segwaytours Burgenland. Foto: Sonnenland Draisinentour
Segwaytours Burgenland. Foto: Sonnenland Draisinentour

Po dôkladnom zaškolení sa so sprievodcom vyberiete po asfaltových úžitkových cestách cez lúky a vinice pri dedine Deutschkreutz a prekonáte i etapy s náročnejším terénom.

Súčasťou túry na segwayoch sú i zábavné testy šikovnosti, ktoré si vyžadujú obratnosť a koordináciu účastníkov. Výdatné posilnenie na nich čaká počas prestávky vo vinohrade s vínnym strikom, minerálkou, typickým burgenlandským slaným pečivom a škvarkovými pagáčmi. V ponuke je aj prenájom segwayov na niekoľko hodín.

Rajská cyklotrasa v južnom Burgenlande

Užite si raj všetkými zmyslami!

300 slnečných dní v roku, zelená kopcovitá krajina a rozsiahla sieť cyklotrás robia z južného Burgenlandu raj cyklistov. Na rovinatej trase Rajského cyklistického chodníka „Paradiesroute“ vás čaká pohodová jazda, náročnejšie etapy môžete pohodlne prejsť na e-bicykli.

Csaterberg v Burgenlande. Foto: ©Burgenland Tourismus/Peter Burgstaller
Csaterberg v Burgenlande. Foto: ©Burgenland Tourismus/Peter Burgstaller

Počas cyklistiky môžete z bezprostrednej blízkosti objavovať a obdivovať tri prírodné parky, malebné zákutia riek Raab a Lafnitz, ako aj idylické vínne pivničky a mohutné hrady.

Ideálnym miestom na oddych v južnom Burgenlande sú partneri Rajskej cyklotrasy tzv. „Paradiesbetriebe“ – regionálni výrobcovia, spracovatelia a vinári, ktorí vás svojimi domácimi lahôdkami budú rozmaznávať v útulných viechach či ocenených reštauráciách na špičkovej úrovni.

Viac info nájdete na: www.austria.info

1/1
Najnovšie vydania

RELAX 2/2024

Objednať

RELAX 2/2024

Objednať
Relax na Facebooku
Zavrieť reklamu