Nadčasová elegancia s medenými tónmi

25. septembra 2023
Cross the Line, Mobelix

Čierno-biela kombinácia zjemnená rôznymi tónmi šedej a oživená oranžovohnedými akcentmi. Taký je nový jesenný trend Cross the Line!

Ste milovníci jednoduchého nadčasového interiéru, ktorý je možné sezónne alebo podľa nálady obmieňať len pomocou drobných zmien a detailov? Možno práve v posledných dňoch cítite, že by váš domov potreboval nový vzduch. Práve od toho je tu trend Cross the Line. Nechajte sa inšpirovať!

Večná čierna a biela

Základom je čierno-biely interiér zjemnený šedou škálou – napríklad na čalúnenom nábytku či väčších kusoch textílií ako koberce či závesy. Zútulňujúcu úlohu v tomto trende hrajú medené odtiene, ktoré evokujú jeseň, a to na textile aj dekoráciách. Môžete tak napríklad kombinovať šedú pohovku s čiernym stolíkom, šedým kobercom a medenými dekoračnými vankúšmi.

Cross the Line, Mobelix

Alebo pristaviť k čiernemu jedálenskému stolu stoličky s oranžovohnedým aj šedým čalúnením. V spálni vrstvite čierno-bielu a medenú posteľnú bielizeň či textilné doplnky, napríklad deky a prikrývky, na šedú čalúnenú posteľ. Skrátka, namiešajte si svoj jedinečný koktail tak, aby sedel vášmu vkusu. A s akými „ingredienciami“ ešte pracovať?

Cross the Line, Mobelix

Dymový efekt a výrazné textúry

Alfa a omega sú samozrejme doplnky a dekorácie, ale nesmieme zabúdať ani na osvetlenie. V prípade závesných aj stojacích lámp stavte na čiernu, menšie lampy môžete voliť aj v oranžovohnedých tónoch. Šik sú sklenené tienidlá s dymovým efektom.

Cross the Line, Mobelix

Čo sa týka dekoratívnych predmetov, v prípade textilu rozhodne zapojte výrazné textúry, ako buklé, tuftované vzory alebo ženilka, ktoré sú tento rok in. Svoju úlohu zohrajú aj zamat alebo menčester. Nezabúdajte na huňaté kožušiny, ktoré sú na jeseň takmer povinné! Nebojte sa v rámci textilu miešať spolu všetky spomínané farby.

Jesenný tip: Spríjemnite si chladné podvečery horúcim čajom alebo punčom, ktorý si udrží príjemnú teplotu vďaka kovovému ohrievaču na sviečku.

Cross the Line, Mobelix

Nevyhnutné dekorácie

Pokiaľ si potrpíte na obrazy a vázy, potom znie rada jasne: v kurze sú čierno-biele plátna a čierne keramické vázy. Zdá sa vám, že je to už veľa čiernej? Tak skúste sklenené varianty váz v medených tónoch! A čo by to bolo za jeseň bez okúzľujúcich svetielok? Či už zvolíte šik čierne kovové svietniky a lampáše alebo sviečky v hnedom skle, stanú sa perfektnou bodkou za vašou jesennou premenou.

Neoslovil vás tento trend? Nevadí! Možno bude vašim preferenciám viac lahodiť jemnejšie farebné ladenie kolekcie North Breeze. Riešenie sa nájde pre každého!


Text a foto: Möbelix

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu