Najnovší Svet zvierat nájdete v novinových stánkoch!

10. novembra 2022

Predstavte si, aké by to bolo krúžiť nad hladinou oceánu, keď vám vietor šľahá do tváre a na tele máte kvapky slanej vody. Celé mesiace tráviť na mori bez toho, aby ste videli kúsok zeme. Odolávať živlom v dobrom i zlom počasí. Aj o tom je najnovší Svet zvierat.

Mať tú silu a výdrž, aby ste sa slobodne mohli vybrať tisícky kilometrov odkázaní len na svoje svaly a navigačné schopnosti. Vystavať si dom vysoko na útese s úchvatným výhľadom na burácajúce more. Alebo dokázať prežiť na nehostinnej africkej púšti, utekať ako o život v rozľahlej africkej savane.

Vo Svete zvierat spolu nahliadneme do života geparda, „púštnej líšky“ i pobrežných vtákov. Ozaj? A nie ste hladní? Ak v chladničke pred vami nič neutečie, iste pochopíte aj neutíchajúci hlad najväčších pažravcov živočíšnej ríše. Taký kolibrík si dá denne 48 chodov, každá húsenica babôčky smradľavej skonzumuje 200 listov a dospelé mláďa suly bielej je také ťažké, že nedokáže vyletieť z hniezda.

Nechajte sa zasypať zaujímavými faktami o svete zvierat. Čím viac o nich budete vedieť, tým lepšie ich správaniu a potrebám porozumiete. Aj tieto články nájdete v najnovšom vydaní.

Zvieracia reč tela

Zvieratá nerozprávajú, a tak im my ľudia nerozumieme. Aby sa vedci naučili “čítať” im myšlienky, musia preštudovať a interpretovať každý ich pohyb.


30 úžasných faktov o gepardoch

Gepardy nie sú len rýchle, prečítajte si viac o tomto unikátnom druhu malých mačiek, ktoré obývajú našu planétu.


Okúzľujúca tvárička s impulzívnou povahou

Vyzerá prítulne a milo, ale má ďaleko od lenivých domácich miláčikov. Je to divoké zviera, ktoré si zaslúži náš obdiv za svoje úžasné schopnosti prežiť.


Fantastický život pobrežných vtákov

Morské vtázky sú excelentní námorní navigátori, ktorí obývajú celý svet. V súčasnosti sa kvôli ľuďom nachádzajú v ohrození.


Ako môže obľúbené plemeno psa odhaľovať určité stránky našej osobnosti?

Ak milujete labradory, mali by ste byť viac zameraní na rodinu. Majitelia pudlov bazírujú na detailoch. Ale čo ak máte doma pitbula, vipeta alebo jazvečíka? Otestujte sa!


Predplaťte si svoj obľúbený časopis Svet zvierat a získajte k nemu buď funkčnú čelenku Garmin (ročné predplatné) alebo sónickú kefku Niceboy (dvojročné predplatné).

1/1
Zavrieť reklamu