Nová vlna. S CloudTec Phase bude beh po oblakoch ešte plynulejší!

21. mája 2023
On Cloudtec, sorrygravity.sk

Na bežecký svet sa valí nová vlna. Značka On po trinástich rokoch prepracovala svoje ikonické obláčikové tlmenie.

Nová technológia CloudTec Phase teraz svojím tvarom ešte viac podporuje hladký a plynulý krok – ako keď sa po oceáne valí vlna.

Keď v roku 2010 vstúpila značka On na trh a predstavila svoje patentované obláčikové tlmenie CloudTec, v radoch bežcov vyvolala revolúciu. Vďaka jedinečným vlastnostiam tejto medzipodrážky sa On stal najrýchlejšie rastúcou bežeckou značkou na planéte – pocit behu na obláčikoch („Run on Clouds“) si dnes užíva vyše sedem miliónov bežcov vo vyše 50 krajinách sveta.

Po trinástich rokoch prichádza švajčiarska značka so zásadnou inováciou svojho systému tlmenia. Nová technológia s označením CloudTec Phase podporuje ten najhladší bežecký krok vďaka nesmierne mäkkému dopadu a plynulému odvaleniu z päty na špičku.

On Cloudtec, sorrygravity.sk
Technológia CloudTec Phase podporuje ten najhladší bežecký krok vďaka nesmierne mäkkému dopadu a plynulému odvaleniu z päty na špičku.

Vedecky podložené tenisky

Do vývoja CloudTec sa zapojilo vyše tisíc bežcov, ale v zásadnej miere sa na ňom podieľali aj najmodernejšie analytické prístroje a počítačové simulácie. Nič nebolo ponechané na náhodu – vývoj sa odohrával v emočnej aj dátovej rovine.

Srdcom aj vývojovým centrom sídla značky v Zürichu sú On Labs. Laboratóriá sa nachádzajú v bielej sedemnásťposchodovej budove a sú vybavené vlastnými výrobnými technológiami aj najmodernejšími analytickými prístrojmi. Jedným z nich je zariadenie Finite Element Analysis, ktoré dokáže analyzovať a merať aj tie najmenšie detaily bežeckého pohybu. Na základe údajov od vyše tisíca bežcov potom inžinieri tvorili počítačové modely a simulácie.

Vďaka tomu sme sa mohli hrať s rozličnými tvarmi otvorov v medzipodrážke, upravovať ich veľkosť aj natočenie. Tak sme sa pri CloudTec Phase dopracovali k dominovému efektu, keď sa jednotlivé duté prvky uzatvárajú postupne jeden za druhým,“ vysvetľuje inžinier simulácií Ben Lane.

On Cloudtec, test

Výsledok? Úplne nová medzipodrážka CloudTec Phase, ktorá začína pracovať presne v tej chvíli, keď sa noha dotkne zeme. Obláčiky sa jeden po druhom postupne uzatvárajú v dominovom efekte, aby podporili vylivý pohyb a zaistili plynulý prechod z fázy dopadu do fázy odrazu, z päty na špičku, pre ten najhladší bežecký krok, aký môžete zažiť. V kombinácii so superpenou Helion CloudTec Phase zaisťuje vysokú návratnosť energie.

Z medzipodrážky preto mohli odstrániť integrovanú dosku Speedboard, ktorá v technológii CloudTec podporovala bežecký krok aj návratnosť energie. V CloudTec Phase ju však už netreba, čo znižuje nielen hmotnosť tenisiek, ale aj množsto odpadu, ktorý vzniká pri ich výrobe.

CloudTec Phase si môžete užiť v poslednej generácii modelu Cloudsurfer, ktorý je už v predaji.

Viac sa dozviete na sorrygravity.sk.


Text a foto: sorrygravity.sk

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu