Test | On Cloudventure Waterproof 2

19. októbra 2022

On Running Cloudventure Waterproof 2 je teniska vhodná skôr na traily ako na cesty. Výborne vás ochráni pred nástrahami terénu a najlepšie výkony podáva v tom mäkšom.

Značka On kladie dôraz na detaily a inak tomu nie je ani v prípade modelu Cloudventure Waterproof 2. Tenisky sú skvele prepracované a hneď nás upútali svojím elegantným vzhľadom.

On Cloudventure majú tenké šnúrky, čo nemusí byť po chuti každému. A ich zaväzovanie môže robiť problémy s premrznutými prstami na rukách či v rukaviciach. Je ťažké uviazať ich tak akurát pevne bez toho, aby vás tlačili na priehlavku. Tento pocit ešte umocňuje tenký jazyk. Na jazyku je však výborné, že je všitý, a tak sa nemusíte báť, že vám do tenisiek napadajú kamienky či špina. A to v teréne určite oceníte.

Značka On používa špeciálnu membránu zvršku, vďaka ktorej sú tenisky vodoodolné, a môžeme povedať, že je naozaj účinná. Zvršok je z dvojvrstvovej tkaniny, ktorá je dobre priedušná, a to aj napriek tomu, že vaše nohy ostanú v teniskách suché.

Model Cloudventure Waterproof je výrobcom označený ako ľahká teniska, na trhu sú však aj ľahšie. Teniska je to naozaj pekná, no pre bežcov je podstatnejšie čosi iné. Priestor na prsty je dostatočne široký a prsty sú dobre chránené pred nárazmi dokonca aj v tom najdrsnejšom teréne. Čo sa strihu týka, v strede chodidla a na päte sú tenisky trochu voľné a len ťažko tento nedostatok napraviť šnurovaním, keďže priveľmi pritiahnuté šnúrky tlačia. V nerovnom teréne sa chodidlo v teniske hýbe. Pätový golier je tuhý, hoci je pomerne dobre polstrovaný. Pri pohybe členkom to spôsobuje diskomfort.

Predošlá verzia tohto modelu mala problémy s trvácnosťou cloudov na podrážke. Nová verzia má cloudy oveľa pevnejšie – podľa nás nezničiteľné. Ide o odklon od pôvodného systému CloudTec®, v ktorom sa cloudy stláčali pri každom dopade na podložku. Cloudventure má systém Zero Gravity Clouds s medzipodrážkou siahajúcou do cloudov, v dôsledku čoho sú oveľa menej stlačiteľné.

Tuhá medzipodrážka exceluje pri behu do kopca a z kopca, predovšetkým na mäkkých povrchoch. Na tvrdom povrchu vám však tenisky nič neodpustia. Majú 6 mm drop, sú vhodné pre bežcov s neutrálnym došľapom a výrobca udáva, že sú vhodné aj do terénu, aj na cesty. Nám sa zdajú vhodnejšie do terénu. Pre vyššiu hmotnosť sú vhodné skôr na tréning než na preteky a najviac si ich užijete na stredne dlhých bežeckých trasách.

Model On Cloudventure Waterproof 2 kúpite za 143,96 €.

Naše hodnotenie

PLUSY

+ Vodoodolnosť

+ Dostatok miesta na prsty

+ Priedušnosť

+ Dizajn

MÍNUSY

– Tuhý pätový golier

Viac sa dozviete na: sorrygravity.cz.

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu