O akých zaujímavostiach si prečítate v najnovšej Zázračnej planéte?

2. apríla 2024
Zázračná planéta 2/2024 titulka

Možno si občas aj vy povzdychnete, že je život ťažký a koľko zlého sa vo svete deje. Poviete si: Kedysi sme nemali takéto problémy.

Zrejme nie, ale aj v minulosti sa vyskytli poriadne stresujúce momenty – ako napríklad v roku 1962, keď bol svet krok od atómovej vojny. Zúrila studená vojna a Američania a Rusi súperili o vplyv na celom svete vrátane Kuby. Čo presne sa vtedy na Kube odohralo, si prečítate v najnovšej Zázračnej planéte.

O spájaní minulosti s prítomnosťou si môžete prečítať v článku o parnom pohone, ktorý si aj dnes nachádza fanúšikov. A ešte sme si pre vás pripravili aj úžasne zaujímavý článok o zmysloch a ľuďoch, ktorí v nich vynikajú. Ktovie, možno sa medzi nimi spoznáte aj vy!


Objavte svoj šiesty zmysel

My ľudia máme päť zmyslov – a ten šiesty, o ktorom možno ani neviete, že ho máte.

Zázračná planéta 2/2024

13 dní do apokalypsy

Vitajte v Karibiku! Sovietsky zväz a Spojené štáty sa stretávajú zoči-voči na horúcej Kube a nie je to priateľský stret – do konca sveta zostáva pár dní…

Zázračná planéta 2/2024

Moderný parný pohon

Aj dnes premávajú moderné parné vlaky, akurát nie na uhlie. Majú totiž čistejšie a efektívnejšie motory.

Zázračná planéta 2/2024

predplatné časopisov sportmedia

S predplatným časopisu Zázračná planéta zbytočne nečakajte. Môžete si ho predplatiť samostatne (a získať k nemu super darčeky) – alebo môžete niečo urobiť pre svoju túžbu po vedomostiach a fyzické zdravie.

Keď si totiž predplatíte balíček štyroch časopisov (Zázračná planéta, Svet zvierat, Pravdivá história a Malý génius), dostanete k predplatnému zvlhčovač vzduchu gorenje v hodnote 109 € úplne zadarmo!Text a foto: Zázračná planéta

1/1
Zavrieť reklamu