Objavte čaro samoty. Napríklad vďaka aktuálnemu RELAXu!

13. novembra 2023

Také ticho, že počujete každý vtáčí šuchot v lístí a vlastný dych. Čistý výhľad bez kazu ďalšej siluety. Žiadne slová, otázky, rozhovory zo slušnosti. Len oslobodzujúci pocit, že je to tu všetko pre vás.

S nikým sa nemusíte deliť o pocity, prezrádzať zamotané tajomstvá, ktoré nosíte v hlave, vysvetľovať myšlienkové pochody.

Len tak kladiete jednu nohu pred druhú. Užívate si zriedkavý druh slobody, ktorý sa len výnimočne dá zažiť v spoločnosti iných ľudí.

Nietzsche napísal, že niektorí ľudia kradnú našu samotu bez toho, aby nám ponúkli spoločnosť. Nedajte si ju tak ľahko. Dobrovoľná samota vôbec nie je desivá, keď sa dávkuje s rozumom. Vymeniť samotu za povrchnú komunikáciu nestojí za to. S niektorými ľuďmi sme osamelejší, ako keby sme boli sami.

Berte tie chvíľky bez všetkých ako dar – aby ste dokázali oceniť skutočnú blízkosť.

A ak chcete vedieť, čo vás čaká v aktuálnom RELAXe, čítajte ďalej:


Keď je človek vo vnútornej pohode, život je krajší

Momentálne ju mnohí poznáte ako Rebeku Vargovú v seriáli Nemocnica. Nela Pocisková (33 rokov) však ani zďaleka nie je len seriálová herečka. Ako sama hovorí, bola v správnom čase na správnom mieste a od štrnástich rokov na sebe pracuje – tancuje, spieva a účinkuje v najznámejších slovenských muzikáloch.

Relax 6/2023

Máte problém v športovaní vytrvať? Takto to hravo prekonáte

Nevidíte v tréningu také výsledky, aké by ste chceli? Možno sami sebe hádžete polená pod nohy. Vyskúšajte naše tipy, aby ste sa dostali späť do hry.

Relax 6/2023

Keď nikdy nemáte dosť

Hovoríte o sebe, že ste čokoholik, alebo že ste závislá na kole? A je to vôbec možné – byť závislý od jedla?

Relax 6/2023

Turistické topánky už z auta ani nevyberáme

Michala Bátorová a jej priateľ Šimon spoznali v turistických topánkach mnohé krajiny sveta, no aj tak sa najradšej vracajú domov, pod kopce Malej Fatry.

Relax 6/2023

Zbavte sa tuku v okolí brucha. 8 tipov, ako zhodiť v páse

Jasné, s priberaním na bruchu môžete zápasiť aj v dvadsiatke, ale v strednom veku nastáva akýsi zlom. Spočiatku si pozvoľné nabaľovanie centimetrov ani nevšimnete.

Relax 6/2023

Hoďte sa do hormonálnej pohody. 9 tipov, ako udržať hormóny na uzde

Hormóny ako odtrhnuté z reťate netrápia iba ženy počas menštruácie, tehotenstva a menopauzy. Rozhodené ich môžeme mať kedykoľvek počas života, a to aj na veľmi dlhé obdobia. Ich stabilita sa však do veľkej miery dá ovplyvniť aj životným štýlom.

Relax 6/2023

Najlepšie indoorové aktivity na zimu

Udržiavať sa v pohybe je dôležité po celý rok, pretože keď ide o zdravie, tak neexistuje žiadne obdobie mimo sezóny. Stačí sa presunúť do interiéru a vyskúšať nejakú zábavnú aktivitu. Napríklad aj jednu z týchto.

Relax 6/2023

Keď nevieme prestať

Závislosť prináša potešenie, ale zároveň dokáže škodiť. Chorobnou sa stáva, ak ju napriek našej snahe nevieme obmedziť. Prečo sú ľudia závislí a aké sú varovné signály?

Relax 6/2023

Pri toľkých povinnostiach si môžete nový RELAX aj pozabudnúť kúpiť. Keď si ho teraz predplatíte, nielenže vám odpadne jedna starosť, získate k nemu aj darček úplne zadarmo! Predplatné si môžete kúpiť hneď teraz na tomto linku!

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu