Predposledná Zázračná planéta tohto roka je v predaji

28. novembra 2023
Zázračná planéta 7/2023 titulka

Ak ste fanúšikmi rockovej hudby, určite vám je známa anglická skupina Led Zeppelin. Názov tejto legendárnej zostavy vznikol tak, že zopár hudobníkov vytvorilo novú skupinu a mnohí sa smiali, že tento projekt pôjde dolu ako „olovená vzducholoď“ (po angl. lead zeppelin).

Slovnou hračkou vznikol názov dnes už ikony rockovej hudby. Rovnakú slávu na prelome 19. a 20. storočia zažívali aj vzducholode. Cestovať vzducholoďou si vtedy mohli dovoliť len tí najbohatší a prílet každej z nich sprevádzali nadšené davy. Dnes sú už vzducholode skôr raritou, ale kedysi sa považovali za vrchol prestíže. Prečo sa masové cestovanie vzducholoďou neujalo, sa dozviete na stránkach najnovšej Zázračnej planéty a nielen to!

Zázračná planéta 7/2023

Zbytočné časti tela

Vedeli ste, že človek mal tretie viečko a chvost? A že ich ešte stále v nejakej forme máme? Tieto a ďalšie orgány však ľudia postupne strácajú. Ktoré ďalšie orgány už ľudia budúcnosti mať nebudú, sa dozviete v článku o zbytočných častiach tela.

Zázračná planéta 7/2023

Apokalypsa z vesmíru?

Slnko dosiahne v roku 2024 svoje maximum. Čo to znamená? Čaká nás katastrofa, pri ktorej prídeme o elektrinu či internet?

Zázračná planéta 7/2023

10 najúžasnejších jaskýň

Extrém a znova extrém – tak by sa dalo opísať týchto desať jaskynných systémov, ktoré ukrývajú dych vyrážajúcu krásu, ale aj nečakaných obyvateľov. 

Zázračná planéta 7/2023

Blížia sa vianočné sviatky. Potešte zaujímavým celoročným čítaním o planéte, na ktorej žijeme svojich blízkych. K predplatnému získate aj krásny darček – buď funkčnú čelenku GARMIN alebo knihu Ľudské telo úplne zadarmo! Časopis si môžete predplatiť na tomto linku.


Text a foto: Sportmedia

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu