Recept na vianočnú rozprávku? Kúzelné svetielka!

27. novembra 2023
Mobelix, vianočné svetielka

Rozvoj LED technológií priniesol ešte rozmanitejšie možnosti do sveta dekoratívneho osvetlenia. Využite to a spríjemnite si nielen sviatky, ale aj celú jeseň a zimu atraktívnymi svietiacimi prvkami.

Dni sa skrátili a dlhšie večery prebrali žezlo. Aj vás tmavé dni pripravujú o náladu? Nevešajte hlavu, práve preto tu máme koncom roka obdobie adventu a Vianoce plné svetiel. Vneste si tú správnu sviatočnú atmosféru aj k sebe domov.

Moderné kúsky

Na výber máte zo skutočne veľkého množstva materiálových a tvarových prevedení, od roztomilých domčekov či stromčekov cez tematické nápisy až po rôzne typy svetelných reťazí. Tie sú veľmi vďačné, pretože nemusia slúžiť len na zavesenie na stenu alebo vianočný stromček, môžete ich tiež naaranžovať do najrôznejších nádob – získate tak originálne a navyše aj bezpečné svetelné dekorácie za pár korún.

Mobelix, vianočné svetielka

Skrátka, investícia do svetelnej reťaze sa určite oplatí, pretože je univerzálna. Pri výbere akéhokoľvek dekoratívneho osvetlenia pamätajte na jednu dôležitú vec. Budete s nimi svietiť hlavne večer, voľte preto skôr také, ktoré vydávajú tlmené svetlo v teplých odtieňoch bielej, žltej či oranžovej.

Mobelix, vianočné svetielka

Staré v spojení s novým

Dekoratívne osvetlenie môžete samozrejme kombinovať s klasikou v podobe sviečok. Vyberte si nejaké pekné v keramickom alebo sklenenom obale, prípadne ich zasaďte do štýlových svietnikov. Originálnym nápadom, ktorým určite ohromíte všetkých členov domácnosti aj návštevy, je falošný krb. Nemusíte ho kupovať, ľahko si ho vyrobíte sami. Na tento účel vyberajte väčšie sviečky, ktoré vydržia horieť naozaj dlho.

Mobelix, vianočné svetielka

K vianočnej výzdobe sa skvele hodia aj lampáše z dreva, kovu, napríklad v tvare domčekov. Pre väčšiu bezpečnosť do nich môžete dať LED sviečky a nemusíte ich potom strážiť. Pridajte do nich aj pár ozdôb, nech je vianočná nálada dokonalá!

Viac tipov zameraných na vianočné osvetlenie nájdete napríklad aj v tomto článku.

A kam s nimi?

Miestom číslo jedna je určite parapet – urobíte vďaka tomu radosť nielen sebe, ale aj ľuďom vonku. Dekoratívnym osvetlením môžete tiež rozžiariť tmavé kúty, jednotlivé stupne vnútorného aj vonkajšieho schodiska alebo balkón či terasu. V poslednom prípade voľte radšej svietidlá určené do exteriéru.

Mobelix, vianočné svetielka

Svetelným nápisom môžete tiež ozdobiť policu alebo komodu. Lampióny zase perfektne pozdvihnú akýkoľvek kus nábytku, či už ich postavíte vedľa pohovky, relaxačného kresla alebo už spomínanej komody. Vyzerajú pekne najmä v skupinách po dvoch alebo po troch, zoradené podľa veľkosti.


Text a foto: Möbelix

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu