Singapur – skvosty mesta z inej planéty

2. októbra 2023
Singapur, BUBO

Singapur ponúka na jednej malej ploche to najlepšie z celého sveta. Je cestovateľským snom pre svoju modernosť a atmosféru. Aké sú tie najlepšie miesta a pamiatky, ktoré ponúka?

Vysoké mrakodrapy a budovy postavené najnovšími technológiami tvoria vizuálnu dokonalosť. Veľkomesto a štát tak pôsobí ako z inej planéty. Singapur však mnohým prekvapí.

Gardens by the Bay

V nadčasových botanických záhradách sa nachádza najväčší skleník na svete – Flower dome. Rovnako však aj druhý najvyšší vnútorný vodopád planéty Cloud dome a tiež slávne “superstromy”. Ich šou plná svetiel je úchvatná a môžete si ju vychutnať každý deň od 19.45 h po dobu jednej hodiny. Výdobytky modernosti a ich najkrajšia podobizeň ukážu naplno, prečo je Singapur hitom najmä vo večerných hodinách.

Singapur, BUBO
Večerná šou superstromov v Gardens by the Bay. FOTO: Patrícia Mrázková, BUBO.

Botanická záhrada Singapuru

Áno, toto už je úplne iné miesto. Dôkaz, že Singapur je jedno z najzelenších miest Ázie a zeleň či parky tu nájdete na každom kroku. V modernom centre mesta sa zrazu ocitnete vo Fort Canning parku, kde v roku 1822 vznikla prvá botanická záhrada. A tá najstaršia – Rafflesova botanická záhrada – sa otvorila o rok neskôr. Je ľahké stratiť sa medzi 1 200 druhmi nádherných orchideí, ktoré tu nájdete.

Botanická záhrada, Singapur, BUBO
Rafflesova záhrada v Singapure – botanický skvost. FOTO: Patrícia Mrázková, BUBO.

Divadlo Esplanade

Jeho tvar má pripomínať mikrofón. Zvukové vlastnosti divadla z neho robia jedno z top divadiel na Zemi. Zmestí sa tu až 1 600 divákov a ohúri vás divadelný sál, vonkajšie divadlo, dve menšie štúdiá, galéria miestnych i zahraničných umelcov, nákupné centrum, dve konferenčné miestnosti a jedinečná verejná knižnica. Najlepšie však je, že ročne sa tu koná 3 500 vystúpení. Z nich je až 70 % zadarmo.

Divadlo Esplanade, Singapur, BUBO
Divadlo Esplanade pripomína mikrofón. FOTO: Patrícia Mrázková, BUBO.

Colonial District

Milovníci histórie si prídu na svoje v Colonial District. Tu sa rozbúchalo srdce celého dnešného Singapuru a zoznámite sa s jeho zakladateľom Thomasom Stamfordom Rafflesom, ktorému sa to podarilo medzi 18. a 19. storočím. V tunajších koloniálnych budovách sa dnes nachádzajú najkrajšie múzeá a galérie.

Singapur, BUBO
V koloniálnej časti mesta nájdete aj Viktóriino divadlo. FOTO: Patrícia Mrázková, BUBO.

Marina Bay Sands

Hotel, ktorý sa oplatí doplatiť si v rámci zájazdov do Singapuru. Symbol modernej Ázie, hlavná atrakcia Singapuru s ikonickým bazénom, kde je zaplávanie si splneným snom. Vedeli ste, že v bazéne je až 1,5 milióna litrov vody? Zaujímavé tiež je, že výstavba super luxusného hotela stála 8 miliárd dolárov a plánuje sa aj výstavba štvrtej veže.

Marina Bay Sands, Singapur, BUBO
Slávna Marina Bay Sands je ešte krajšia v noci. FOTO: Patrícia Mrázková, BUBO.

Chinatown Singapuru

V Čínskej štvrti, ktorá je súčasťou Singapuru od roku 1822, nájdete najlepšie miesto na nákup suvenírov, ale aj skvelé jedlo. Na konci ulice Smith St sa nachádza slávny Liao Fan Hawker Chan. Ide o prvý pouličný stánok s jedlom, ktorý získal Michelinskú hviezdu. Kuracie mäso s ryžou tu podávajú od štyroch eur a ide tak o najlacnejšiu Michelinku sveta. A nečakane intenzívny gurmánsky zážitok.

Tajný tip, čo vidieť navyše:
Spojte si Singapur s ďalšími dvomi krajinami a uvidíte maximum z juhovýchodnej Ázie. Vyskúšajte najobľúbenejší zájazd klientov BUBO: Thajsko, Malajzia, Singapur.

Orchard Road

Čo sa týka nákupov, ešte viac odporúčame Orchard Road. Od toľkého tovaru, značiek, reklám a nápisov sa tu dá skutočne veľmi zapotiť. Nachádzajú sa tu obrovské nákupné centrá, butiky, luxusné značky, ale aj trhy, reštaurácie a bary. Dlhú ulicu pretkávajú podchody a tunely, no taktiež budovy s výnimočným dizajnom a pulzujúcim životom.

Orchard Road, Singapur, BUBO
Orchard Road ukrýva nákupné centrum so 400 obchodíkmi. FOTO: Patrícia Mrázková, BUBO.

ArtScience Museum

Jedno z top múzeí vôbec sa nachádza pri Marina Bay Sands. ArtScience Museum je unikátom zastrešujúcim vedu a umenie. Leží v budove, ktorá svojím vzhľadom pripomína lotosový kvet. Výstava rôznych exponátov tu spája svetelné efekty, moderné technológie a interaktívne prvky, čo vyvrcholí v jedinečný zážitok.

Marina Bay Sands, Singapur, BUBO
Zaplávať si v bazéne na streche Marina Bay Sands je snom mnohých. FOTO: Tomáš Kubuš, BUBO.

Kampong Glam

V Singapure nájdete aj moslimský svet. Štvrť Kampong Glam skrýva niekoľko mešít a tou najkrajšou je Masjid Sultan. Na jej výstavbu prispela ešte Britská východoindická spoločnosť v roku 1826. O takmer 100 rokov neskôr sa dočkala rekonštrukcie. Arabské trhy a reštaurácie vás teleportujú do iného sveta.

Singapur, BUBO
Mešita Masjid Sultan v arabskej štvrti. FOTO: Patrícia Mrázková, BUBO.

Pokiaľ chcete navštíviť Singapur, navštívte najprv web bubo.sk. Prečítajte si aj ďalšie tipy na Singapur.


Text: Viktor Háber / BUBO
Foto: Patrícia Mrázková, Tomáš Kubuš / BUBO

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu