Spomaľte a začnite si vychutnávať svet

13. mája 2023
Tri dievčatá na výlete

Pomalé cestovanie alebo „slow travel“ vzniklo ako odpoveď na dnešnú uponáhľanú dobu, ktorá prenikla aj do našich dovoleniek. Netýka sa rýchlosti presunu medzi bodmi, ale ponúka odlišný prístup k zážitkom.

Namiesto pobehovania od pamiatky k pamiatke by ste podľa filozofie pomalého cestovania mali hľadať autentické spojenie s miestom, ktoré ste prišli navštíviť. Z dovolenky by ste sa nemali vracať vyšťavení a s túžbou po oddychu. Práve naopak, pomalým cestovaním nasajete kultúru a obyčaje.

Kamaráti na turistike

Nerobte si plány

Ak ste si kúpili letenky a zaplatili ubytovanie, máte všetko, čo treba. Namiesto bucket listu si do cudzej krajiny so sebou prineste len základnú predstavu o tom, čo by ste chceli zažiť. Všetko ostatné nechajte na náhodu. Možno vás počas potuliek mestom zláka na návštevu malá vínna pivnička alebo objavíte lokálne remeselné trhy.

Pár na výlete

Poistite sa

Nedovoľte, aby vám zážitok z pomalých ciest prekazil neočakávaný úraz alebo strata batožiny. Mať pokojnú myseľ je na nezaplatenie – zabezpečte si ju cestovným poistením od ČSOB. Online zriadenie poistenia môže byť prvá a posledná vec, ktorú na vašom dobrodružstve vybavíte rýchlo.


Text: ČSOB
Foto: Shutterstock

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu