Starostlivosť o pleť – triky na doma

29. januára 2015
Starostlivosť o pleť v lete a zime. Foto: Shutterstock

Ako nám v zimnej starostlivosti o pleť vie pomôcť profesionál, a ako si vieme pomôcť doma?

Sami si vieme pomôcť správnymi prípravkami vhodnými pre náš typ pleti a každodennou starostlivosťou.

Veľmi dôležité je večerné čistenie pleti, odličovanie. Ako prvé použijeme odličovacie mlieko alebo gél podľa typu pleti, zvyšky nečistôt odstraňujeme pleťovou vodou, tonikom.


V zime použite šetrnejšie prípravky bez obsahu alkoholu. Pleť najlepšie vstrebáva výživne látky v noci.

Už naše staré mamy hovorievali, že čo sa dá jest, to sa dá použiť aj na tvár. Pokiaľ si chceme ošetriť a vyživiť pleť aj doma, môžeme si pripraviť domáci peeling z morskej soli a olivového oleja, dodáva pleti sviežosť. Úlohou peelingu je odstrániť odumreté bunky a kožu.

Klasikou v okruhu podomácky vyrobených masiek je známa uhorková maska.

Uhorku si jednoducho nakrájame na kolieska a priložíme na pleť, alebo nastrúhame a pridáme tvaroh alebo smotanu. Necháme pôsobiť 15 – 20 minút, umyjeme teplou vodou a na záver nanesieme výživný hydratačný krém podľa typu pleti. Namiesto uhorky môžeme použiť aj jablko. Pozor! Vždy na vyčistenú pleť.

Pokiaľ sa líčite, tak s tým neprestávajte. Už dávno neplatí, že make up škodí pleti, práve naopak, v zime ju výborne chráni pred chladom a vonkajšími vplyvmi, kým krém sa vstrebe do pokožky, make up zostáva na povrchu.

Na každý typ pleti existuje vhodný make up. Samozrejme, večer pred spaním sa musíme odlíčiť!

Nezabúdajte ani na pery. V zime ich máme šupinaté a suché, preto sú vhodné balzamy a krémy s prírodnými výťažkami. Netreba zabúdať na pitný režim aj v zimnom období, pretože pokožka sa hydratuje aj zvnútra. Preto treba mať po ruke vždy fľašku s vodou alebo bylinkovým čajom z harmančeka, púpavy alebo mäty.

Od množstva vody v pokožke závisí jej elasticita. Nepravidelný pitný režim, či v lete, alebo v zime, je urýchľovačom starnutia!

V zime sa neodporúča sprchovať sa viac ako 5 minút, aj to nie v horúcej, ale v príjemne teplej vode.

Keď si chceme dať v zime kúpeľ, je vhodné si doň pridať pár kvapiek oleja. Potom je vhodné pokožke zabezpečiť potrebnú ochranu a hydratáciu telovým mliekom alebo olejom. Pomôcť si môžeme aj návštevou u profesionála, ktorý pri správnej diagnostike pleti zvolí vhodný typ ošetrenia.

V zimných obdobiach sú vhodné masáže, výživné hydratačné masky a zábaly, ktoré pleť prekrvia a vyživia. Práve v zimných mesiacoch je najlepšie podstúpiť odstránenie kožných výrastkov, znamienok či rozšírených cievok.

Marcela Janošková – kozmetička v salóne krásy Šarm
www.salonsarm.sk

Foto: Shutterstock

1/1
Zavrieť reklamu