Vytvorte si dokonalý kútik na relax

20. februára 2023
Obývačka, Mobelix

V dnešnom uponáhľanom svete plnom stresu je chvíľa oddychu a pohody na nezaplatenie. Snažte si ju dopriať čo najčastejšie. Budete na to potrebovať len to správne prostredie.

Relax kútik by mal v prvom rade poskytovať komfort, ale pôsobiť štýlovo. Čo by v ňom nemalo chýbať? Nejaké pohodlné miesto na sedenie, odkladacia plocha na hrnček či pohárik, mäkké vankúšiky a samozrejme obľúbená kniha alebo časopis. Ako to všetko pojmete a poskladáte, to už je len na vás! Predstavíme vám, aké máte možnosti.

Pohoda na sedačke

Je to naozaj jednoduché. Stačí prispôsobiť svoju sedaciu súpravu a vytvoriť si na nej príjemné miesto na leňošenie.

Žena číta knihu na gauči, Mobelix
elax kútik by mal v prvom rade poskytovať komfort, ale pôsobiť štýlovo. Foto: Möbelix.

Po ruke by ste mali mať konferenčný stolík s obľúbeným nápojom a deku, do ktorej sa môžete zabaliť počas chladnejších večerov. Nezabúdajte ani na obľúbenú interiérovú vôňu – či už zvolíte klasický tyčinkový alebo moderný elektrický difuzér, ani s jedným neurobíte krok vedľa. Príjemnú atmosféru ako stvorenú pre relax skvele navodia tlmené svetlá lampášov, sviečok alebo dekoratívneho osvetlenia.

Kreslo, Mobelix
Foto: Möbelix.

Kútik s kreslom

Klasika, ktorú asi netreba predstavovať. Okrem útulného kresla budete potrebovať odkladací stolík, stojaciu lampu a textilné doplnky, ako sú dekoračné vankúše alebo hrejivé plédy. Na podlahu uložte zaujímavý koberec alebo kožušinu. Teraz už len vybrať z knižnice obľúbenú knihu, naliať si pohár vína a preniesť sa do imaginárneho sveta.

Obývačka, Mobelix
Okrem útulného kresla budete potrebovať odkladací stolík, stojaciu lampu a textilné doplnky. Foto: Möbelix.

Hojdací kútik

Aj tu uplatníte ako základ koberec, či už hladko tkaný, alebo okrúhly z juty. Oba sú plnohodnotným prvkom boho štýlu, ktorý je pre túto príležitosť ako stvorený. Nad neho umiestnite závesné kreslo a namiesto stolíka pokojne postavte starú stoličku. Zabaľte sa do hebkej deky a zabudnite na všetky všedné starosti!

Závesné kreslo, Mobelix
Zabaľte sa do hebkej deky a zabudnite na všetky všedné starosti! Foto: Möbelix.

Sedenie v orientálnom duchu

Máte radi čajovne, fajčenie vodnej fajky a atmosféru ako z rozprávok Tisíc a jedna noc? Potom na podlahu navrstvite rôzne druhy kobercov, vankúšov na sedenie a doprostred postavte drevený podnos s hrnčekom voňavého čaju. Rolu odkladacieho stolíka môže hrať aj štýlový taburet. Pekne sa uložte, vychutnávajte horúci čaj a oddávajte sa snívaniu.

Oddychový kútik, Mobelix
Foto: Möbelix.

Tak čo, už ste si vybrali ten pravý relaxačný kútik? Pokiaľ nie, skúste sa aspoň inšpirovať predchádzajúcimi nápadmi. Môžete pokojne skombinovať niekoľko bodov dohromady, napríklad umiestnite závesné kreslo do orientálneho kútika so sedením na zemi. Alebo k rohovej sedačke pridajte ešte ušiak, aby ste mohli relaxovať vo dvojici. Tak hor sa do toho!


Text a foto: Möbelix

1/1
Zavrieť reklamu