Vzácny Aloe vera gél na pitie: Tajomstvo úspechu spočíva v kvalitnom spracovaní

12. apríla 2024
Aloe Vera

Na celom svete vedci z oblasti medicíny intenzívne skúmajú liečivé vlastnosti Aloe vera.

Stále viac lekárov objavuje potenciál produktov vyrobených z tejto rastliny pri liečbe rôznych zdravotných problémov. Avšak používanie takýchto produktov nie je náhodné, pretože mnohé lieky sa snažia napodobniť zloženie látok, ktoré sa nachádzajú v rastlinách. Tento článok odkrýva mnohostranné, štúdiami potvrdené účinky Aloe vera na imunitu, tráviaci systém a pokožku. Zdôrazňuje tiež dôležitosť profesionálneho spracovania pre zachovanie jej účinnosti.

Aloe vera je považovaná za najúčinnejšiu a biologicky najaktívnejšiu z vyše 200 druhov Aloe.

Z čoho je zložená Aloe vera

Aloe vera je prevažne zložená z vody (približne 99 %), no zvyšné 1 % tvorí silná kombinácia takmer 200 zložiek. Obsahuje množstvo cenných biologických látok dôležitých pre správnu funkciu telesných systémov.

tabulka aloe vera

Zhrnutie výnimočných vlastností Aloe vera

Aloe vera je obľúbená pre svoje prospešné účinky na imunitný systém, tráviaci trakt a pokožku. Výskumy potvrdzujú jej imunomodulačné a protizápalové účinky, ako aj schopnosť podporiť hojenie rán. Obsahuje antioxidanty a antibakteriálne látky, ktoré pomáhajú bojovať proti infekciám.

Podľa mnohých klinických štúdií má Aloe vera tiež potenciál podporiť rast vlasov a zmierniť tvorbu zubného povlaku. Je vhodná pri liečbe vredov, gastrointestinálnych problémov a môže byť prospešná pre diabetikov (pomáha udržiavať normálnu hladinu glukózy v krvi).

Prebiotiká a probiotiká v súvislosti s Aloe vera

Zdravie začína v črevách, kde probiotiká a prebiotiká zohrávajú dôležitú úlohu. Ale viete, čo sú to vlastne za látky a aký je medzi nimi rozdiel? Probiotiká sú živé mikroorganizmy, ktoré prospievajú tráviacemu systému, prebiotiká sú látky, ktoré podporujú ich tvorbu. Výskum z Čile potvrdil potenciál polysacharidov z Aloe vera ako prebiotík, podporujúc rast prospešných baktérií (napr. Bifidobacterium spp. a Lactobacillus spp.).

Riziká pestovania Aloe vera doma a dôležitosť profesionálneho spracovania

Pri profesionálnom spracovaní Aloe vera pomocou patentovanej technológie (ako je napríklad Qmatrix® od spoločnosti Aloecorp), sú toxické látky účinne odstránené bez negatívneho ovplyvnenia účinných zložiek rastliny. Naopak, pri domácom spracovaní nie je možné tieto toxické látky odstrániť, čo môže predstavovať riziko pre zdravie pri užívaní výrobkov z Aloe vera. Pre bezpečnosť a účinnosť je preto lepšie zveriť spracovanie Aloe vera odborníkom, ktorí disponujú potrebnou technológiou a know-how.  

Ktorý Aloe vera gel si vybrať? S lákavými príchuťami a vôňami alebo radšej bez nich? 

Minimálne technické látky, maximálny prírodný úžitok.

Aloe vera bez prídavných vôní a farbív si získala obľubu medzi mnohými spotrebiteľmi vďaka svojej schopnosti minimalizovať potenciálne riziko alergických reakcií. Táto preferencia vychádza z obáv spojených s vyšším obsahom alebo kombináciou technických látok, konkrétne umelých príchutí a vôní, ktoré môžu spôsobovať nežiaduce účinky na zdravie. 

Sú všetky produkty z Aloe vera rovnaké?

Medzi mnohými firmami zaoberajúcimi sa spracovaním Aloe vera vyniká spoločnosť Aloecorp Inc. ako líder v oblasti kvality a inovácie. Ich záväzok voči udržateľnému poľnohospodárstvu a moderným výrobným postupom je nápadný. No to, čo ich skutočne odlišuje od ostatných firiem v tomto odvetví, je ich revolučná patentovaná technológia Qmatrix®.

Aloe vera

Qmatrix® je inovatívna technológia, ktorá efektívne odstraňuje škodlivé toxické látky (ako napr. aloín a antrachinóny), bez narušenia integrity bioaktívnych zložiek Aloe vera. Aloecorp je jediným dodávateľom, ktorý kvantifikuje a garantuje zadržanie 10% polysacharidu (suchej hmoty) prostredníctvom patentovaného procesu spracovania.

Systematické monitorovanie a testovanie zabezpečuje excelentnosť každého výrobku a poskytuje najrozsiahlejšie testovanú Aloe vera, ktoré je na trhu. Produkty vyrábané pomocou technológie Qmatrix® nesú značku Activaloe – lekárenská Aloe.


Aloe Vera - barny's

V Aloe vera sa skrýva neuveriteľný potenciál, ktorý je priam nekonečný v možnostiach prospechu, ktoré nám dokáže priniesť. V dnešnej dobe sa často sústredíme na farmaceutické riešenia. Aj keď lieky sú nevyhnutné, často idú ruka v ruke s množstvom vedľajších účinkov. Mnoho výskumov jasne ukazuje, že tí, ktoré využívajú produkty z Aloe vera, môžu dosiahnuť podobné, ak nie dokonca účinnejšie výsledky, ako pri užívaní konvenčných liekov, a to bez známych kontraindikácií.


Viac sa dozviete v tomto blogu.


Text a foto: Barny’s

1/1
Zavrieť reklamu