Zimná turistika s výhľadom doďaleka

Foto: (c)Naturparke Niederoesterreich pov.at - Herbst

Náročné túry či príjemné prechádzky. Viedenské Alpy sa na vás tešia so svojimi výborne upravenými chodníkmi.

Kto si aj v zime rád obuje turistické topánky, toho poteší množstvo zimných turistických chodníkov vo Viedenských Alpách. Zimný relax perfektne spríjemní panensky čistý vzduch, dychberúce výhľady či množstvo skvele vybavených chát, penziónov a hotelov.

Výhľad zo Schneebergu, Viedenské Alpy. Foto: (c)Wieneralpen, Franz Zwickl
Výhľad zo Schneebergu, Viedenské Alpy. Foto: (c)Wieneralpen, Franz Zwickl

Slnečná zimná prechádzka alebo náročná túra s prenocovaním – možnosti sú v Raji výhľadov takmer neobmedzené. Keďže je na kopci častokrát teplejšie ako v údolí, turisti si tu radi vyzlečú zimnú bundu, odložia ju na lavičku a obrátia tvár k teplému zimnému slnku.


Nádherná kulisa pohorí Rax, Schneeberg a Hohe Wand ponúka turistom možnosť splynúť v tichu s prírodou a zároveň načerpať silu. Pozdĺž zimných turistických chodníkov je k dispozícii množstvo prevádzok na chvíľku odpočinku, kde sa zároveň môžete opýtať na najkrajšiu cestu. Brodiť sa v zime snehom je mimochodom veľmi osviežujúce.

Rax. Foto: ©Claudia Ziegler
Rax. Foto: ©Claudia Ziegler

Zimné chaty

Na chatách so zimnou prevádzkou vo Viedenských Alpách sa človek teší z celkom obyčajných vecí: teplej postele, regionálnej kuchyne, praskajúceho ohňa v kozube a hviezdnatej noci. Ďaleko od ruchu miest sa ocitnete uprostred romantickej zimnej dovolenky.


Dovolenka na rustikálnych chatách je vždy aj dovolenkou v prírode. Po dni bohatom na zážitky sa vrátite, oklepete sneh z topánok a prežijete príjemný večer vo vyhriatej chate. Vonku fučí vietor a vnútri budete s ružovými lícami a výrazom spokojnosti spomínať na prežité malé dobrodružstvá.

Foto: (c)Naturparke Niederoesterreich pov.at, Herbst
Foto: (c)Naturparke Niederoesterreich pov.at, Herbst

www.wieneralpen.at/sk/zimna-turistika

S PODPOROU KRAJA A EURÓPSKEJ ÚNIE

1/1
Zavrieť reklamu