5 kníh pre zdravie a motiváciu

14. apríla 2017
Knihy pre zdravie a motiváciu. Foto: Shutterstock

Chcete sa dozvedieť tajomstvá zo svetovej cyklistiky, chcete vedieť, ako sa stravovať, aby ste hravo zvládli aj ultramaratón alebo ako zrelaxovať pomocou rôznych kúr? Potom sú pre vás práve tieto knihy:

Tajné preteky

Držiteľ olympijskej medaily Tyler Hamilton a autor bestsellerov Daniel Coyle ponúkajú nekompromisný pohľad na prostredie profesionálnej cyklistiky a problém dopingu, ktorý sprevádza nielen tento šport, ale aj jeho najväčšiu ikonu Lancea Armstronga. Hamilton ho doprevádzal na jeho ťažení na Tour de France a dopomohol mu k jeho prvým trom z celkových siedmich víťazstiev.

Tajné preteky sú fascinujúcou a odvážnou spoveďou muža, ktorý sa rozhodol odhaliť nechvályhodnú pravdu o svojom milovanom športe. Kniha získala koncom minulého roka cenu za najlepšiu knihu v oblasti športu.
Daniel Coyle, Tyler Hamilton
Ikar

Tajné preteky je kniha, ktorá vám o cyklistike prezradí veľké tajomstvá.
Tajné preteky je kniha, ktorá vám o cyklistike prezradí veľké tajomstvá.

Cvičíme na minitrampolíne

Balance SwingTM je komplexný tréning, pri ktorom sa zabavíte. Cvičenie je šetrné ku kĺbom a posilňuje všetky svaly. Budete sa cítiť spokojne a vyrovnane, pretože jemné pohojdávanie na trampolíne harmonizuje telo a dušu. Spevníte si svaly, väzy, šľachy, a podporíte svoju rovnováhu. Uvoľníte sa a v tele sa vám rozprúdia hormóny šťastia!
Yvonne Hynová, Annett Schönfelderová
Ikar

Cvičíme na minitrampolíne.
Cvičíme na minitrampolíne.

Jez a běhej

Už takmer dve desaťročia je Scott Jurek hviezdou a miláčikom publika v extrémne náročnom športe – ultramaratóne. Vyhral množstvo popredných amerických pretekov a je držiteľom viacerých rekordov. Jurek dosiahol neuveriteľné úspechy, a to všetko pri vegánskom stravovaní. Autobiografická kniha obsahuje množstvo fotografií a vegánskych receptov.
Scott Jurek
Mladá fronta

Jedz a behaj je kniha, ktorá vás bude motivovať k behu a k zdravej strave.
Jedz a behaj je kniha, ktorá vás bude motivovať k behu a k zdravej strave.

Sebeobrana: Boj beze zbraně

Kniha je napísaná pre laikov a vysvetľuje, ako si poradiť pri neočakávanom napadnutí. Pomocou zrozumiteľných ilustrácií a presne formulovaného textu vám vysvetlí, ako zvládnuť vyhrotené konflikty a vopred premyslené útoky. Kniha obsahuje kapitoly venované znižovaniu napätia, radí, ako vyhrať bez boja, kapitoly o tréningu a príprave, rôznych druhoch úderov, chvatov a držania.
Martin J. Dougherty
Grada

Sebeobrana: Boj beze zbraně.
Sebeobrana: Boj beze zbraně.

Kúry pre telo a dušu

Rovnako ako na jar robíme veľké upratovanie v domácnosti, tak sa môžeme postarať aj o svoje vnútorné orgány. Ako to urobíme najúčinnejšie? Istý čas v roku dbajme o pečeň, srdce, nervy a ostatné telesné orgány. Čarovným slovíčkom je prevencia, pričom musí byť jednoduchá a také sú aj liečebné kúry v knihe. Cielená starostlivosť o telo vám prinesie nielen citeľnú silu a úľavu, ale aj pôžitok a radosť.
Ursel Buhringová
Fortuna Libri

Kúry pre telo a dušu.
Kúry pre telo a dušu.

Text: Redakcia
Foto: Shutterstock

1/1
Zavrieť reklamu