Kuchyňa snov v duchu aktuálnych trendov

23. januára 2023
Kuchyňa v bielej farbe, Möbelix.

Plánujete novú kuchyňu, alebo rekonštrukciu tej existujúcej? Potom možno hľadáte inšpiráciu, aký štýl, prevedenie aj detaily zvoliť. Môžete ju nájsť aj v súčasných kuchynských trendoch.

Kuchynská linka patrí k najväčším investíciám v domácnosti, takže asi každý si chce nechať záležať na jej dizajne, usporiadaní a vybavení. Najlepším spôsobom, ako docieliť všetky svoje požiadavky a vyťažiť maximum zo svojho priestoru, je nechať si navrhnúť kuchyňu na mieru. Bývajú síce drahšie, ale spravidla tiež prinesú oveľa viac spokojnosti. A aké trendy môžete vo svojej kuchyni na mieru uplatniť?

Podkrovná kuchyňa, Möbelix.
Najlepším spôsobom, ako vyťažiť maximum zo svojho priestoru, je nechať si navrhnúť kuchyňu na mieru. Foto: Möbelix.

Inovatívne usporiadanie

Kuchynská linka, to už dávno nie je len rad dolných a horných skriniek pri stene. Pribudli varianty, ako sú kuchynské ostrovčeky, kompaktné bloky úložných priestorov so spotrebičmi, ako je rúra, mikrovlnka alebo kávovar, či linky bez horných skriniek. Záleží vždy len na osobných preferenciách a možnostiach dispozície. A samozrejme aj na výške rozpočtu. Tak čo? Rozhodli ste sa rozbiť stereotypnú predstavu o kuchyniach?

Úložný priestor v kuchyni, Möbelix.
Kuchynská linka, to už dávno nie je len rad dolných a horných skriniek pri stene. Foto: Möbelix.

Návrat drevodekorov

Drevo pôsobí hrejivo a je kľúčom k útulnému aj vkusnému bývaniu. Nemusíte samozrejme investovať do dyhy alebo preglejky, ktoré sú drahšie a náchylnejšie napríklad na poškriabanie. Pokojne siahnite po kvalitnom lamine s drevodekorom, tmavé odtiene pôsobia elegantne, svetlé sú príjemné a môžete ich ľahko kombinovať s výraznými farbami na doplnkoch.

Varná doska s hrncom, Möbelix.
Drevo pôsobí hrejivo a je kľúčom k útulnému aj vkusnému bývaniu. Foto: Möbelix.

V hlavnej úlohe mramor

Pokiaľ chcete mať v kuchyni top trend tohto roku, vyberte si na pracovnú dosku či obklad za linkou motív mramoru. Originál je samozrejme luxusná záležitosť, ale môže to byť opäť imitácia z lamina alebo napríklad keramiky. K svetlejšej linke zvoľte tmavý variant a naopak. Biely mramor so šedým žilkovaním si bude skvele rozumieť s už spomínanou kombináciou tmavo modrá a zlatá.

Kuchyňa v bielej farbe, Möbelix.
Pokiaľ chcete mať v kuchyni top trend tohto roku, vyberte si na pracovnú dosku motív mramoru.Foto: Möbelix.

Čistá biela na ústupe

Biela kuchyňa je nadčasová klasika, ktorou nič nepokazíte. Hodí sa ako pre minimalistickú, tak rustikálnu kuchyňu. Pokiaľ si bielu nenecháte vyhovoriť, siahnite skôr po teplejších tónoch blížiacich sa krémovej alebo farbe slonovej kosti. Ak máte však radi farby, nebojte sa ich!

Smaragdovo zelená kuchyňa, Möbelix.
Ak máte však radi farby, nebojte sa ich! Foto: Möbelix.

Šik bude vyzerať rustikálny, ale aj moderný nábytok v smaragdovo zelenej, škandinávsky ladenému interiéru bude lichotiť šalviová linka so svetlou drevenou doskou a ak si potrpíte na glamour štýl, siahnite po tmavo modrej so zlatými detailmi. Modernému interiéru pristane aj tohtoročná farba roku Viva Magenta od Pantone. Tak teda, už máte predstavu, ako bude vaša vysnívaná kuchyňa vyzerať?


Text a foto: Möbelix

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu