Kupujete bicykel z druhej ruky? Na toto si dajte pozor

9. júla 2024
aj ženy milujú horskú cyklistiku

Pri kupovaní jazdeného bicykla z druhej ruky treba byť obzvlášť obozretný a pri prehliadaní ponúk na webe si všímať detaily.

Vzhľad inzerátu

Zamerajte sa nielen na kvalitu bicykla, ale aj na kvalitu inzerátu. Odfláknuté, rozmazané fotky zablateného bicykla pohodeného na zemi a nič nehovoriaci text s poznámkou Viac info mailom nenaznačujú nič dobré. Ak niekomu na predaji záleží, dá si námahu s prezentáciou bicykla, ktorý predáva.

kúpa bicykla
Ak niekomu na predaji záleží, dá si námahu s prezentáciou bicykla, ktorý predáva. Foto: Shutterstock.

Kvalita informácií

Poctivý predávajúci odfotí nielen celý bicykel, ale tiež jeho kľúčové detaily a v texte popíše výbavu, veľkosť rámu, ročník, upresní cenu, servisnú históriu, komponenty, ktoré časom vymenil za nové a podobne. Napríklad zlodeji často nevedia, čo predávajú a do inzerátu píšu len zrejmé informácie, ktoré si „prečítajú“ na bicykli. Na také inzeráty pozor.

Kradnuté bicykle

Ak ste našli zopár bicyklov, ktoré vás zaujali a uvažujete nad ich kúpou, skúste ich náhodne aspoň podľa značky prelustrovať v databáze kradnutých bicyklov HAKA.

Odporúčame tiež (ak to nie je uvedené v inzeráte), aby ste si od predávajúceho pýtali doklad o kúpe, prípadne aby vám inak ozrejmil jeho pôvod.


Text: RELAX
Foto: Shutterstock

1/1
Zavrieť reklamu