Leto plné zážitkov v regióne Stredné Slovensko

20. júla 2022

Navštívte región Stredné Slovensko a vyberte z ponuky zážitkov podľa vašej chuti. Presvedčte sa na vlastnej koži, pretože región Stredné Slovensko je Radosť spoznávať!

Za baníckou históriou vás doslova prenesie Banský prekop Špania Dolina – Piesky. Popod špaňodolinskú zem sa budete môcť prejsť počas víkendov v mesiacoch máj, jún a september a júli a auguste popri víkendoch aj počas pracovného týždňa.

Celodenný program na Španej Doline si môžete vyskladať z návštevy Múzea medi, Historickej školy prof. Jozefa Mistríka, Múzea čipky v Klopačke alebo prechádzky po Banskom náučnom chodníku.

Komentované prehliadky 3x inak

Spoznajte Banskú Bystricu, Zvolen, Kremnicu a Bzovík nevšedne počas Nočných prehliadok. Do minulosti vás vtiahnu interaktívne šermiarske scénky. Čiastočne inscenované prehliadky Začnite s vysťahovaním! sú určené nielen pre nadšencov histórie a vojnovej techniky, ale aj pre tých, ktorí sa chcú o téme SNP dozvedieť viac.

Trojicu prehliadok uzatvárajú komentované prehliadky Pohronskej hradnej cesty Zaži hrady inak!, ktoré prebiehajú počas celých prázdnin na hradoch Zvolenský zámok, Pustý hrad, Peťuša a Dobrá Niva.

Začnite so sťahovaním!

16. júl – Špania Dolina

13. august – Kremnica

17. september – Kalište

22. október – Tisovec

Športovo zdatní si prídu na svoje

Na bicykli alebo peši, nechajte sa zviezť komfortne a ekologicky Cyklobusom a Turbusom. Cyklobus vás odvezie z Banskej Bystrice do okolitých cyklolokalít – na Donovaly, Šachtičky, Malý Šturec a Strelníky.

Dávate prednosť turistike? Tradičným Turbusom sa môžete zviezť priamo z centra Banskej Bystrice až k horskému hotelu Kráľova studňa, len na skok od slávnej Krížnej. Cyklobus a Turbus premávajú počas víkendov a sviatkov.

Ochutnajte vína nevšedne

Kvalitné regionálne produkty v podobe dobrého vína a syrov, to je záruka pekného večera. Ak k tomu pridáte sledovanie nočnej oblohy a hviezd, ocitnete sa v zážitku Víno a syry pod hviezdami.

Farma Hiadlovský v Slovenskej Ľupči vás prevedie večerom plným chutí a dobrej zábavy. Ochutnávku vín môžete vyskúšať aj v Kremnici. Nevšedné putovanie históriou Kremnice vás prevedie dejinami tohto miesta, nazriete do bežne neprístupných pivníc a ochutnáte tradičné vína a kremnickú špecialitu – Atkáryho Kremnický krumpeľ.

Podujatie Víno a syry pod hviezdami. Foto: Central Slovakia.

Vlakom za zážitkom

K obľúbeným aktivitám patrí aj jazda historickým vláčikom Expres 34 tunelov. Ten sa počas prázdnin vydá na cestu až 4-krát. Na trase Banská Bystrica – Kremnica vás zavedie na Kremnické gagy, alebo vtiahne do histórie SNP.

Túžili ste niekedy zažiť na vlastnej koži viacdňové putovanie vlakom? Expres Za horami, za dolami vás v termíne od 1. do 3. septembra. prevezie najkrajšími miestami Banskobystrického kraja.

Kráľovská svadba na Pustom hrade

Prebuďte sa do stredovekej kráľovskej svadby a staňte sa čestnými kráľovskými hosťami posledný augustový víkend, 26. až 27. augusta na Pustom hrade. Skutočná svadba sa tu odohrala v 13. storočí. Nechýbali na nej tradičné súboje na koňoch, urodzené dámy a šľachtickí páni, dobová hudba, spevy, tance či dobré jedlo. Jej atmosféru od samotných svadobných príprav môžete teraz zažiť aj vy!

Nočné prehliadky

8. júl – Zvolen

12. júl – Kremnica

19. augustBanská Bystrica

23. august – Bzovík

Viac informácií nájdete na www.centralslovakia.eu.

Vstupenky si kúpite na www.zahoramizadolami.sk.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.


Text a foto: RELAX

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu