Strešný box do každej aktívnej rodiny

15. marca 2022
Strešný box Thule

Nikdy som si nemyslela, že strešný box môže byť niekedy tak veľká záchrana. A teraz, keď ho máme, neviem ako sme bez neho pri našich aktivitách mohli fungovať.

Tým, že ako rodina vedieme aktívny životný štýl, často so sebou okrem batožiny na cesty berieme aj celkom slušnú športovú výbavu. V zime sú to bežky, skiaply, zjazdové lyže, snowboard no a tým, že máme aj malé dieťa, je zatiaľ našou neoddeliteľnou súčasťou aj športový kočík. V lete sú to zasa bicykle a výbava na kempovanie či stanovanie, turistický nosič a podobne.

Som mama malého Félixa, mám rada akčný život a dobrodružstvo, nemám rada ničnerobenie 😅 Keď zrovna nepletiem makramé, snažím sa aby sme svoj spoločný voľný čas využívali s rodinou naplno. Radi športujeme, cestujeme, zbierame nové zážitky. Mám síce vyštudovanú stavebnú školu, no celý život ma to skôr ťahá k umeniu, a keď mi to časové kapacity dovoľujú, popri instagrame sa venujem aj interiérovému designu. Je toho naozaj veľa, čo ma napĺňa a robí šťastnou 🙂 @adriazia

Túto slušnú nálož niekedy nezachránilo ani to, že sme sa rozhodli pre auto s väčším kufrom, a preto sme častokrát mali veci nekomfortne pobalené aj v interiéri auta na sedačkách. A tak som si túto zimu povedala, že nastal čas otestovať od Thule aj strešný box.

Predchádzajúce roky sme totiž fungovali so strešným Thule nosičom na lyže. Samozrejme, že aj to je veľmi praktická vec, do boxu sa vám toho však zmestí určite viac.

Strešný box Thule
Strešný box nám značne odbremenil interiér auta.

Ďalšia výhoda oproti nosiču je tá, že vám veci, ktoré máte na streche, počas sneženia nezasneží, ale sú pekne schované vo vnútri.

Momentálne sme sa čerstvo vrátili z lyžovačky v Rakúsku a box bol naozaj využitý na 100 %. Okrem toho, že doň pobalíte všetky typy lyží či snowboardov, viete k nim do boxu prihodiť aj paličky, prilby, lyžiarky, snežnice, či pre deti výbavu na sánkovanie v podobe bobov alebo klzákov. Niekedy sú to zasa korčule a výbava na hokej, zmestil sa nám doň dokonca aj športový Thule kočík s kolesami a lyžinami. Je to naozaj veľké odbremenenie kufra od vecí. 

Box sa na strešný nosič montuje veľmi ľahko a keď ho nepotrebujete, bez problémov ho odmontujete dolu. Je však lepšie, ak sú na montáž a demontáž dvaja. Pre jedného môže byť box náročnejší na prenos. Nie preto, že by bol ťažký, ale z dôvodu jeho veľkosti.

Vedieme aktívny životný štýl.
Vedieme aktívny životný štýl.

Čo sa týka skladovania, box mávame odložený v garáži, takže treba počítať aj s miestom kde bude uložený, keď ho nebudete aktívne používať.

Box sa dá otvárať z obidvoch strán, takže ak ste nižší, nemusíte sa báť, že by ste niečo nevedeli dočiahnuť. Taktiež ho viete z oboch strán zamknúť a vyhnúť sa tak prípadnej krádeži vašej batožiny.

Ďalej treba počítať aj s maximálnou odporúčanou rýchlosťou auta, keď máte box na streche. My s ním jazdíme max. 120-130 km/h a naša spotreba sa zdvihla o 0,2l/100 km.

Strešný box Thule
Box sa dá otvárať aj zamykať z obidvoch strán.

No a v neposlednom rade, ak strešný box bude prvá vec, ktorú na streche auta budete voziť, netreba zabudnúť pri niektorých podjazdoch na celkovú výšku auta aj s boxom, aby ste ho náhodou niekde nenabúrali. 

My v lete zvykneme sem-tam v aute prespať a batožinu sme mávali odloženú na predných sedadlách. Takto viete pekne všetko schovať na strechu a v aute máte viac miesta. Ak ste dobrodružnejšie typy, možno túto výhodu oceníte. 

Do boxu sa nám zmestí aj športový kočík Thule s kolesami a lyžinami.
Do boxu sa nám zmestí aj športový kočík Thule s kolesami a lyžinami.

Strešný box alebo u nás doma slangovo “truhlu” hodnotím po jednej zime používania ako najviac užitočnú vec, ktorú sme si do našej rodiny zadovážili, a už som naň dokonca navnadila aj sestru.

Takže ak náhodou stále váhate, za mňa je tento pomocník na cesty veľké ÁNO.

Viac info o strešných boxoch nájdete na: www.thule.com

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu