Modro-žltá túra za mier už túto nedeľu

Túra za mier.

Túra za mier nie je politika, ale vyjadrenie hodnôt každého slobodného turistu. Iniciatíva Mier Ukrajine pozýva na Modro-žltú túru za mier.

Iniciatíva Mier Ukrajine Vás pozýva v nedeľu 20. 3. na Modro-žltú túru za mier zo Svätého Jura pri Bratislave.

„Modro-žltá je jednak preto, že povedie prevažne po modrej a žltej turistickej značenej trase, jednak preto, že túrou chceme vyjadriť podporu a spolupatričnosť Ukrajine, ktorá už takmer mesiac vzdoruje ruskej vojenskej agresii,“ hovorí organizátor a dlhoročný turista Martin Bednárik.

Turisti, ktorí to majú do Svätého Jura ďaleko, sa môžu vybrať na modro-žltú túru vo svojom okolí. Hustá sieť turistických trás na Slovensku ponúka dostatok príležitostí. Nezabudnite sa na túre odfotiť a označiť heštegmi #MierUkrajine #StandWithUkraine

„Túra za mier nie je politika, ale vyjadrenie hodnôt každého slobodného a mierumilovného človeka a turistu,“ reaguje Rastislav Kalnovič z iniciatívy Mier Ukrajine na postoj internetových diskutérov. Niektorým sa nepáči spájanie turistiky s touto myšlienkou.

„Vojna na Ukrajine sa nás dotýka, či si to pripúšťame alebo nie. Aj ľudia, ktorí chodia na naše podujatia sú radi, že majú možnosť vyjadriť solidaritu aj takýmto spôsobom,“ dodáva Kalnovič.

Iniciatíva Mier Ukrajine už zorganizovala rôzne podujatia od menších, ako sú behy, či cyklojazdy za mier na Ukrajine, cez protesty spolu so študentmi za detské obete vojny, až po veľké zhromaždenia a pochody s tisíckami zúčastnených.

Iniciatíva Mier Ukrajine už zorganizovala rôzne podujatia za mier na Ukrajine vrátane bežeckých.
Iniciatíva Mier Ukrajine už zorganizovala rôzne podujatia za mier na Ukrajine vrátane bežeckých.

„Iniciatíva Mier Ukrajine vznikla ako občianska odpoveď na bezprecedentnú agresiu a útok ruskej armády na slobodnú a suverénnu Ukrajinu. Dianie na Ukrajine sa nás bytostne dotýka. Sme s Ukrajinou, prežívame jej bolesť a strach. Sme ľudia, aktivistky a aktivisti s rôznych kútov Slovenska. Stojíme za Ukrajinou, za ukrajinskými ženami, mužmi a deťmi. Mier Ukrajine“, píšu na svojej Facebook stránke.

Propozície Modro-žltej túry za mier:

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu