Veľkolepá a nenáročná – taká je Tatranská magistrála

19. januára 2023

Keď sa vydáte týmto 46 kilometrov dlhým turistickým chodníkom, spoznáte vďaka nemu južné časti Vysokých Tatier. Čo môžete vidieť, keď sa rozhodnete prebádať Tatranskú magistrálu?

Vedie od Podbanského (963 m.n.m.) až po Biele pleso (1616 m.n.m.) a tento rok oslávi svoje sté narodeniny. Pokiaľ sa vydáte po celej dĺžke Tatranskej magistrály, prejdete sa napríklad okolo Popradského a Štrbského plesa, Hrebienku, Obrovského vodopádu, či Skalnatého a Zeleného plesa.

Najvyššia časť magistrály leží vo výške 2037 m.n.m., no aj napriek tomu ju zvládne prejsť aj menej skúsený turista. Je len na vás, či na nej strávite niekoľko krásnych, chladných a možno aj slnečných dní a prejdete ju celú naraz, alebo si vychutnáte len niektorý z jej úsekov.

Podľa mnohých predstavuje Tatranská magistrála najkrajšiu a najslávnejšiu turistickú trasu v bývalom Československu, tak prečo ju nezaradiť do svojich turistických plánov práve tento rok? Keďže jej súčasťou nie je výstup na žiadny vrchol, za 3 až 5 dní ju zvládne prejsť každý turista, vrátane šikovných detí.


Text: Lonely Planet
Foto: Shutterstock

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu