Objavte čaro Boho interiéru

13. mája 2024
boho obývačka, mobelix

Nadčasový, živelný a hrejivý. Presne taký je Boho štýl, ktorý už dávno nie je len pre vyznávačov bohémskeho životného štýlu. Má svoje špecifické prvky, ktoré imponujú mnohým ľuďom, a ak ich ešte nepoznáte, poďte sa s nami inšpirovať.

Uprednostňujete vo svojom bývaní voľnosť, prirodzenosť, pozitívnu energiu a naturálnu paletu farieb? Práve spomínané prívlastky prezentuje Boho interiér, čo je skvelým variantom na blížiace sa leto.

Pôsobí maximálne relaxačne a oslobodzujúco. Avšak tento dizajn je tak univerzálny, že s ním viete variovať aj počas ostatných ročných období, nielen v priebehu teplých mesiacov. Má silu rozžiariť každý priestor, od predsiene, obývačky, kuchyne, jedálne až po spálňu či domácu pracovňu. Do vášho domova prinesie dovolenkový nádych, ktorý u vás zostane na stálo. Pokojne sa usaďte a poďte sa zoznámiť s Boho štýlom. Aké sú teda jeho typické črty?

boho kúpeľňa, mobelix

Život v interiéri

Neodmysliteľnou súčasťou Boho bývania sú prírodné prvky v podobe rôznych druhov a typov zariadenia. Prvé miesto jednoznačne patrí menšiemu a väčšiemu nábytku z masívneho dreva alebo v drevenom dekore. Zaujímavým variantom je sedenie z ratanu, ktoré sa hodí ako do interiéru, tak aj na balkón či terasu. Dokonale ich dopĺňajú hladko tkané handričkové koberce alebo ručne tkané koberce z juty či sisalu. V rámci textílií prevládajú tkaniny ako ľan a bavlna. V tomto čarovnom svete zohráva významnú úlohu keramika, či už v prevedení riadov, váz, sviečok alebo črepníkov, ale aj bambusové doplnky a dekorácie.

boho jedáleň, mobelix

Paleta farieb z prírody

Prírode ostaneme verní aj naďalej. Nielenže z nej Boho čerpá inšpirácie v rámci nábytku, ale aj farebného spektra. Celé sa točí okolo zemitých a neutrálnych odtieňov. Jeho široká škála siaha od smotanovej až po hnedú. V interiéri ju môžete vidieť v kombinácií s kontrastmi ako sú biela, čierna dokonca i zlatá v určitých detailoch. Pre tých, ktorí sa dostatočne odviažu až pri skutočne pestrej palete farieb, sú v ponuke aj tehlovo oranžová, horčicovo žltá, či zelená v kombinácii s naturálnymi odtieňmi.

boho spálňa

Pohodlie a atmosféra

Hlavným pravidlom celého Boho štýlu je útulnosť a teplo domova. To vytvoríte veľmi rýchlo a jednoducho. Čaro je ukryté vo výbere textílií, od dekoračných a sedacích vankúšov s textúrou alebo etno motívmi, diek s hravými strapcami, prírodnými kobercami až po zatemňovacie závesy v zemitých tónoch. Ikonické sú preň macrame prvky, bambusové lampáše, sviečky a osvetlenie s prepletaným tienidlom alebo svietidlá visiace len na jutovom či sisalovom špagáte.

boho interiér, mobelix

Aký máte dojem z tohto bohémskeho štýlu, ktorý si môže dovoliť každý? Ak vás zahrialo pri srdci, tak je ten pravý pre vás a vašu domácnosť. Stačí už len rovnako naladiť rodinu a môžete sa pustiť do realizácie. Nemusí to byť hneď veľká zmena, ale krôčik po krôčiku.


Text a foto: Möbelix

1/1
Zavrieť reklamu