Parametre modernej kuchyne, ktoré vám pomôžu s plánovaním

23. októbra 2023
Kuchyňa, Mobelix

Dnešné kuchyne už ponúkajú úplne iné možnosti ako pred dvadsiatimi rokmi. Plánujete novú kuchyňu a radi by ste sa zorientovali v ponuke? A čo by ste dnes od svojej kuchynskej linky rozhodne mali vyžadovať? Viac sa dozviete v článku.

Kuchyňa a jej vybavenie sú závislé na individualite človeka. Každý má od svojho kuchynského priestoru úplne iné očakávania, pretože potreby aj životný štýl sa v jednotlivých domácnostiach líšia. Presný návod na to, ako si naplánovať kuchyňu snov, teda neexistuje. Našťastie sú k dispozícii určité univerzálne vodítka, ktoré vám pomôžu pri výbere. V každom prípade sa ale oplatí dať prednosť riešeniu na mieru.

Kuchyňa, Mobelix

Ergonómia

Je alfou a omegou modernej kuchyne. Zaisťuje optimálnu plynulosť všetkých procesov, ktoré v nej prebiehajú, čím poskytuje používateľom maximálny možný komfort. Do ergonómie patrí okrem iného voľba správnych rozmerov, či už sa to týka výšky pracovnej dosky, hĺbky a šírky dolných aj horných skriniek alebo umiestnenia spotrebičov v rámci linky. Určite ste už počuli o takzvanom pracovnom alebo kuchynskom trojuholníku. V správne navrhnutej kuchyni by ste sa nemali príliš „nabehať“, k čomu je potrebné, aby na seba všetky činnosti logicky nadväzovali.

Kuchyňa, Mobelix

Organizácia

Kuchynské skrinky už dávno nie sú len o poličkách. Okrem praktických výsuvov sú v ponuke výklopy pre horné skrinky, úzke potravinové skrine, drezové zásuvky, špeciálne rohové skrinky a podobne. To všetko si môžete ľubovoľne kombinovať podľa toho, čo všetko v kuchyni robíte a skladujete, a doplniť ďalším vnútorným vybavením, ktoré vám pomôže s orientáciou aj udržaním poriadku.

Kuchyňa, Mobelix

Technológia

Moderné spotrebiče ponúkajú celý rad nedávno ešte nepredstaviteľných funkcií. Vyberajte starostlivo podľa svojich preferencií a toho, čo skutočne potrebujete. Vyhnite sa nákupu príliš šikovných prístrojov, ktorých potenciál ani nevyužijete. To isté platí aj pre výber konkrétnych spotrebičov. Nie každý naplno využije vstavaný kávovar, alebo dokonca nahrievač tanierov. A naopak, ak patríte medzi fanúšikov do varenia a púšťate sa do zložitých kulinárskych úloh, neváhajte si priplatiť za vyššie rady a špeciálne typy spotrebičov, ktoré disponujú napríklad aj wi-fi prepojením.

Kuchyňa, Mobelix

Dizajn

Dizajn rozhodne nepatrí na posledné miesto. Dnešná ponuka je taká široká, že už nemusíte robiť kompromisy. Dbajte na precízne prevedenie do najmenšieho detailu a dokonalé štýlové zladenie všetkých prvkov vrátane spotrebičov. Nezabúdajte ani na súlad s ostatným vybavením interiéru.


Text a foto: Möbelix

1/1
Vaše reakcie
Zavrieť reklamu